Na Bielanach już lato. Tak wspólnie je powitaliśmy

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Na scenie występuje Orkiestra Dorosłych Dzieci, na pierwszym planie wokalista Sebastian Makowski. W tle widoczni Tatiana Okupnik, Grzegorz Kupczyk, Paweł Oziabło, Grzegorz Stępień i Maciej Starosta. Z przodu publiczność, kilka osób smartfonami filmuje koncert.

W naszej dzielnicy zagościła już najcieplejsza pora roku. Powitaliśmy ją w sobotę, 8 czerwca, na tzw. serku na Słodowcu, gdzie bawiliśmy się na pikniku „Witaj Lato na Bielanach”. Najpierw z wielu atrakcji korzystały przede wszystkim dzieci i młodzież, a dorosłych wieczorem rozgrzały występy Orkiestry Dorosłych Dzieci i Zakopower.

Witanie lata na Bielanach dużą imprezą plenerową to już tradycja. Także w tym roku Urząd Dzielnicy Bielany zorganizował piknik, na którym miło mogli spędzić czas mieszkańcy w każdym wieku. Ale wydaje się, że największą frajdę miały na nim dzieci.

Na najmłodszych czekało kilkanaście stoisk z różnymi atrakcjami. Na naszym „urzędowym” mogły m.in. zagrać w grę o Bielanach i zakręcić kołem fortuny, aby wygrać nagrody – otrzymać coś do zabawy, coś do nauki lub coś do poczytania. Natomiast te, które bardziej rozpierała energia, zaglądały na stoisko Centrum Rekreacyjno-Sportowego. Tam miały okazję m.in. strzelać lub rzucać piłką do bramki. Częściej widać było tam starsze dzieci, bo dla młodszych ciekawsze było choćby malowanie buziek.

Dorośli również nie narzekali na nudę, ale głównie czekali na wieczorne koncerty. Gorąco przywitali Orkiestrę Dorosłych Dzieci, która na scenie pojawiła się w składzie Grzegorz Kupczyk (Turbo, CETI), Kuba Płucisz i Piotr Łukaszewski (obaj IRA), Grzegorz Stępień (Ornette, Oddział Zamknięty), Sebastian Makowski (Ptaky), Maciej „Ślimak” Starosta (Acid Drinkers, Flapjack, SIQ), Paweł „Gunsess” Oziabło (Oddział Zamknięty) oraz Tatiana Okupnik (Blue Café). Znana wokalistka wystąpiła z Orkiestrą gościnnie, a to przy okazji prezentacji swojego najnowszego singla „Wracam”. Zaśpiewała także największy hit swojej macierzystej grupy, a więc „Do nieba”, który ciekawie wybrzmiał w typowo rockowej stylistyce. Dominowały jednak utwory hardrockowe i metalowe, wszak stanowiący trzon grupy Kuba Płucisz, Piotr Łukaszewski i Grzegorz Kupczyk wywodzą się z zespołów prezentujących takie właśnie nurty. Publiczność usłyszała takie rodzime klasyki jak m.in. „Mój dom”, „Party”, „Dorosłe dzieci”, „Nadzieja” i „Bierz mnie”. Dwa ostatnie kawałki na życzenie widzów zostały zagrane dwa razy.

Jako gwiazda wieczoru wystąpił Zakopower. Zespół Sebastiana Karpiela-Bułecki postawił nie tylko na swoje piosenki, utrzymane w klimacie folku z naleciałościami rocka i jazzu. Pojawiły się również covery. Usłyszeliśmy m.in. „Płonącą stodołę” Czesława Niemena i „Message in the bottle” The Police. Ale najbardziej wyczekiwanym utworem było oczywiście „Boso”, największy hit. Nic więc dziwnego, że Zakopower zagrał go dwukrotnie – w podstawowej części i na bis, zamykając koncert.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii.

Zobacz galerię (26 zdjęć />)