null

Muzyka Na Wodzie - wystąpi Aleksandra Borkiewicz & Przyjaciele

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.08.2020 18:00 - 07.08.2020 19:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

 

Solistka śpiewaczka Teatru Wielkiego w Łodzi. Ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na wydziale wokalno – aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Urszuli Kryger i dr Bernadetty Grabias.

Na scenie debiutowała w roku 2010 rolą Solange, w światowej prapremierze opery Kochankowie z klasztoru Valldemosa M. Ptaszyńskiej, na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Z tym Teatrem współpracuje w takich produkcjach jak Cyrulik Sewilski G. Rossiniego, Rigoletto G. Verdiego, Don Giovanni W. A. Mozarta, Halka S. Moniuszki, Straszny Dwór S. Moniuszki, Carmen G. Bizet, Noc w Wenecji J. Straussa, Zemsta Nietoperza J. Straussa, Baron Cygański J. Straussa, My Fair Lady F. Loewe, Człowiek z Manufaktury R. Janiaka, Viva la Mamma G. Donizettiego.

W roku 2015 debiutowała na deskach Opery Narodowej rolą Basi w spektaklu Cud, czyli Krakowiaki i Górale J. Stefaniego.

W roku 2016 debiutowała na deskach Opery Wrocławskiej rolą Papageny w spektaklu W krainie Czarodziejskiego fletu.

Artystka brała także udział w IV edycji Festiwalu Oper Barokowych 2017, kreując rolę Sidonie w operze Armide J. B. Lully i tym samym debiutując w Warszawskiej Operze Kameralnej. Ta polska prapremiera została uwieczniona przez TVP Kultura z udziałem artystki. Była to koprodukcja z Innsbrucker Festwochen der Alten Musik, Music Festival Potsdam Sanssouci oraz Centre de musique baroque w Wersalu.

Role operowe kreowała we współpracy z takimi reżyserami, jak Tomasz Konina, Roberto Skolmowski, Beata Redo-Dobber, Deda Christina Colonna, Giorgio Madia, Natalia Babińska, Maria Sartova, Artur Hofman, Jarosław Kilian, Paolo Bosisio.