null

Muzyka Na Wodzie - koncert zespołu Brass Federacja

Drukuj otwiera się w nowej karcie
31.07.2020 18:00 - 31.07.2020 19:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

 

Brass Federacja - to rasowy brass-band (zespół dęty). Powstał w 2011 r. i wzorem amerykańskich brass-bandów wykonuje aranżacje coverów ze światowej klasyki, a także prezentuje własne kompozycje. Dużym uznaniem wśród słuchaczy cieszy się ich płyta “Go, Go, To Be On Time!”. Bass Federacja od momentu powstania, czyli od 2011 roku jest uważana za jedną z najważniejszych brass bandowych formacji, której muzycy w należyty sposób powracają do tradycji jazzowej. Taki żywy “old-jazz” jest dowodem na to, że w dzisiejszych czasach wciąż można bez kompleksów czerpać z takiej muzyki.

Na czym polega “brassowa” forma muzyczna, która stanowi podstawę ich żywego brzmienia? Przede wszystkim na zaadoptowaniu całej masy instrumentów dętych. Od puzonów, barytonu marszowego, trąbek, flugelhornu, aż po zapomniany nieco suzafon. Ten większy rozmiarami instrument można usłyszeć w jakże porywającym “Brassmanie”.

Autorem większości aranżacji i kompozycji, a także założycielem zespołu jest Piotr Wróbel – puzonista, tubista i prawdziwy pasjonat takiego grania. Zamiłowanie do muzyki wzięło się z tradycji rodzinnych, bo to jego dziadek grał już na puzonie. Piotr nagrywał m.in. z Gary’m Guthmanem, Herbiem Hanckockiem, Hirramem Bullockiem, Chuck’em Mangione, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Janem Ptaszynem Wróblewskim i Henrykiem Miśkiewiczem.