null

Muszla bielańska w nowej sukni! Chodźcie na wystawę!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

 Mam 60 lat. To dobry wiek, by nieco się „odświeżyć”, prawda? Dzięki wsparciu mieszkańców Bielan, pod opieką Urzędu Dzielnicy Bielany udało się – po przejściu długiej serii zabiegów upiększających – właśnie odzyskałam swój wygląd z młodości.

Zapraszam Was na wspólne świętowanie, którego głównym punktem jest otwarcie wystawy „Muszla bielańska i inne grajobrazy”, poświęconej zarówno mojej historii, jak i innych rzeźb do zabawy z Warszawy, Polski, świata.

Podczas wernisażu będzie można zrobić sobie ze mną zdjęcie w otwartym studiu fotograficznym oraz wziąć udział w oprowadzaniu z przewodnikiem. Przybywajcie całymi rodzinami!

Obiecuję, że przywitam Was w mojej nowej eleganckiej biało-czarnej sukience, inspirowanej tą oryginalną, którą nosiłam przez pierwsze lata!

Muszla bielańska – rzeźba do zabawy, zwana również przeplotnią, autorstwa państwa Marii i Kazimierza Piechotków, architektów, nad której formą plastyczną czuwali Hanna i Gabriel Rechowiczowie. Powstała wraz z osiedlem, jako element modelowego placu zabaw końca lat 50. Jest ostatnim w pełni zachowanym elementem tej przestrzeni.

Dzięki inicjatywie @Anna Brzezińska-Czerska, animatorki kultury oraz wsparciu innych mieszkańców dzielnicy muszla została odrestaurowana i odmalowana w duchu oryginalnego projektu w ramach @Budżet partycypacyjny Bielany. W pracę nad jej nowym wyglądem, poza samymi autorkami zaangażowali się m.in. architekci z @Skwer Sportów Miejskich i @Centrala, artyści z @Fundacji Vlepvnet oraz lokalni aktywiści.

Wystawa „Muszla bielańska i inne grajobrazy” - syntetyczna opowieść o muszlach, przeplotniach i innych smokach, czyli plastycznych obiektach do zabawy z Warszawy, Polski i całego świata. Początek daje jej historia muszli bielańskiej i pytanie o to, jak projektować dobrą przestrzeń publiczną.

Data: 23 września
Godz. 12.00-14.00

Miejsce: plac zabaw u zbiegu ul. Skalbmierskiej i Kulczyckiej
WSTĘP WOLNY!