null

Moc Kobiety – listopad 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.11.2021 10:00 - 27.11.2021 14:00
Urząd Dzielnicy Bielany, ul. Żeromskiego 29
grafika kobiety z rozwianymi, długimi blond włosami

Cykl warsztatów i spotkań dla kobiet i… nie tylko.

"Ceramiczny przedmiot Kobiecej Mocy" – prowadząca Kasia Białek, warszawska artystka ceramiczka. Prowadzi autorską pracownię z unikatową, użytkową ceramiką. Ma kilkanaście lat doświadczenia w pracy z gliną. Bliskie jej połączenia: natura, minimalizm, surowa prostota, kolory ziemi. W poszukiwaniu harmonii i świętego spokoju. Jej prace są chętnie kupowane w Polsce i za granicą. Swoją ceramikę sprzedaje przez sieć sklepów NAP.

Każda z uczestniczek będzie tworzyć swój osobisty ceramiczny przedmiot mocy. Dostaniesz do swoich rąk najbardziej plastyczną i pobudzającą materię – grudę Matki Ziemi. Poczujesz w palcach, co Twoje ciało chce powiedzieć i jaki kształt ma to przybrać. Bez oceniania, bez porównywania i ze skupieniem na indywidualnym kontakcie przez glinę ze sobą. 

Uwaga! Przygotowane w czasie warsztatów obiekty zostaną zabrane i wypalone przez prowadzącą  w swojej pracowni (wysuszona glina nie jest trwała, należy ją wypalić w piecu ceramicznym), będą do odbioru 21 listopada w godz. 9.00 – 10.00 w Urzędzie Dzielnicy Bielany.

Data: 7 listopada 2021 r. (niedziela).
Godz.: 10:00 – 14:00.
Miejsce: foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. Uwaga! Wejście główne.
Wstęp wolny. 
Zapisy:
sztukadzikosci@gmail.com.


"Moc Radości – joga śmiechu i taniec intuicyjny" – prowadząca Aneta Bielaks. Jest współzałożycielką Fundacji Jogini Śmiechu i mam ogromny zaszczyt tworzyć historię jogi śmiechu w naszym kraju.  Prowadzi sesje jogi śmiechu, ale też tworzy piękno wokół, szydełkuje, szyje ubrania, maluje i zdobi świat. Jej najnowszą aktywnością jest współtworzenie Koła Gospodyń Wiejskich.

Warsztaty zostały zaplanowane tak, aby w sposób łagodny i zmysłowy, w intuicyjnym tańcu rozluźnić ciało i pozbyć się blokad i napięć. Pierwsza część spotkania będzie sięgnięciem do swojej esencji, do prawdy własnego serca. Wszystko po to, aby móc w pełni doświadczyć eksplozji endorfin, jaką gwarantuje praktyka jogi śmiechu. Śmiech nawet ten z decyzji, wysyła do mózgu sygnał i aktywuje produkcję endorfin i oksytocyny. Więcej o sekretach i medycznych aspektach jogi śmiechu opowiem na warsztacie, jednak nie tylko na słowach się skończy. Praktyka sprawi, że radość i poczucie szczęścia  rozgoszczą się w naszych sercach.

Data: 14 listopada 2021 r. (niedziela).
Godz.: 10:00 – 14:00.
Miejsce: foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. Uwaga! Wejście główne.

Wstęp wolny. 
Zapisy:
sztukadzikosci@gmail.com.


"Pieśń Twojego Serca" – prowadząca Monika Żelazek, pieśniarka, autorka tekstów. Gra na bębnie szamańskim. Słucha Ziemi, serca, Żywiołów. Lubi słowa, ludzi. Podąża za swoją Duszą. Na tej ścieżce jest już od osiemnastu lat i wiele ważnych wyborów za nią. Śpiewa o tym, co czuje, widzi. Jej piosenki pomagają jej kroczyć dobrą drogą, leczą, odpowiadają na głębokie pytania. Autorka płyty „Rzeka miłości”.

Spotkanie z tym, czym jest cisza Twojego serca. Z tej ciszy – tak mnie uczy moje doświadczenie – rodzą się pieśni najprawdziwsze. Serce jest dość płochliwe, ale wierzę, że wszystkie razem stworzymy przestrzeń, w której ośmieli się, zaproszone takie właśnie jakie jest, by zaśpiewać swoją pieśń. Nie jest nią na pewno jedynie piękno czy radość, jest nią wszystko, czego doświadczasz, co jest Twym życiem, co Cię buduje. Poprowadzą nas pieśni, bęben. Będziemy pracować z medytacją, w parach i indywidualnie.

Data: 21 listopada 2021 r. (niedziela).
Godz.: 10:00 – 14:00.
Miejsce: foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. Uwaga! Wejście główne.
Wstęp wolny. 
Zapisy:
sztukadzikosci@gmail.com.


 „Odważam się, Odwstydzam – warsztaty dla Niej i dla Niego" prowadzący –Joanna Grabowiecka i Marcel Bird Wieteska. 

Joanna Grabowiecka – dzika kobieta, wolna dusza, partnerka, mama, reżyserka, scenografka, trenerka rozwoju trwałego. Absolwentka teatrologii na UJ, kier. arts du spectacle na Université Paris VIII oraz rocznego studium projektowania scenografii i dekoracji teatralnej w l’A.D.A.C. w Paryżu. Studiowała reżyserię w AT w Warszawie. Ukończyła Szkołę Trenerów Meritum w Katowicach. W swojej działalności łączy sztukę i samorozwój wspierając kobiety i mężczyzn w odkrywaniu ich potencjału. Pomysłodawczyni i realizatorka cyklu spotkań i warsztatów dla kobiet pn. Mocy Kobiety oraz autorskich warsztatów pn. Sztuka Dzikości. Od kilku lat kroczy kobiecą ścieżką serca inspirowaną mądrością Rdzennych Mieszkańców Ameryki. Zwołuje i zasiada w kręgach. Jej osobistym miejscem mocy jest Sahara.

Marcel Bird Wieteska, Człowiek przede wszystkim, Tata wspaniałego syna Rafaela, Smakosz Życia i Tworzyciel, Wojownik Serca. Ukończył Studia Fizjoterapii oraz Reżyserie Filmową. Od ponad 20 lat zajmuje się pracą z ciałem, jest terapeutą BMS. Od 2012 prowadzi indywidualną praktykę „Senselibrium – to balance your Life” wspomagającą świadomy rozwój. Twórca praktyki Yodame yoga dance meditation. Szkolił się w Indiach, Ameryce Południowej, Londynie i w Polsce na ścieżkach Jogi oraz wielu innych wzbogacających świadome życie. Łączy w swojej pracy doświadczenie z wielu dziedzin życia, intuicję i drogę w prawdzie otwartego serca. Powrót do Siebie, do Natury, do Serca jest główną misją jego życia i pracy z ludźmi.

„Temat odważam się, odwstydzam ma związek z wychodzeniem do świata, do ludzi w swoim życiu, z pokazywaniem siebie w prawdzie, z tym co lubię, a czego się wstydzę, z moją ekspresją, z moimi słabościami, a przez to z moją wewnętrzną mocą, bo tylko w naszej pełni jest nasza moc. Będziemy praktykować ćwiczenia z ciałem, głosem, które pomagają wyjść poza swoją ocenę i stanąć w sile, aby wyjść do innych. Będzie dużo zabawy i śmiechu. Odważam się, odwstydzam to życie w pełni, świadoma praca z naszymi wewnętrznymi ograniczeniami i przekonaniami. Po prostu kocham Siebie i Kocham Cię Życie.” 

Data: 25 listopada 2021 r.  (czwartek). 
Godz: 18:00 – 22:00.
Miejsce:
 foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. Uwaga! Wejście główne.
Wstęp wolny. 
Zapisy:
sztukadzikosci@gmail.com.


„Jestem Pięknem” – prowadząca Olga Turczak, kostiumografka, pomysłodawczyni i założycielka inicjatywy Przez Szafę do Serca, uzdrawiającej, autorskiej metody pracy z ubraniem jako narzędziem na drodze do samopoznania, samoakceptacji i wyrażania siebie w pełni. Pracuje podczas sesji indywidualnych i warsztatów innowacyjnymi metodami czerpiącymi zarówno z doświadczenia teatralnego, duchowego jak i psychologicznego. Kostiumografka z wieloletnim stażem. „Ubranie jest dla mnie bramą do dialogu. To ono stanowi warstwę łączącą nas i świat. Jest najbliżej naszego Ciała. I często to właśnie wobec ubrania pojawiają się emocje dotyczące naszego Ciała. Po latach obserwacji relacji Ciało-Ubranie tworzę przestrzeń Miłości do Ciała wyrażanej troską, uważnością, a także samym ubraniem.” Prywatnie Kobieta Czująca w drodze do uzdrowienia. Odważnie poszukująca prawdy i pełni własnego potencjału.

Warsztaty, podczas których zanurkujemy w głąb naszej relacji z Pięknem. Poruszymy głową, ciałem i sercem, aby pozostawić za sobą niewspierające przekonania na temat naszego wyglądu. Zrobimy krok w stronę  bardziej przyjaznej relacji ze swoim odbiciem w lustrze. Doświadczymy medytacji prowadzonej, odrobiny ruchu i inspirującej wymiany w bezpiecznej przestrzeni Kobiecego Kręgu. Każda z Kobiet będzie miała szansę stworzyć plan na swój, szyty na miarę, Rytuał Piękna. Wierzę, że Piękno mieszka w każdej z nas – czasem potrzebujemy jedynie przypomnienia jak się z nim połączyć.

Data: 27 listopada 2021 r. (sobota). 
Godz.: 10:00 – 14:00.
Miejsce: foyer sali obrad, Vp. Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. Żeromskiego 29. Uwaga! Wejście główne.
Wstęp wolny. 
Zapisy:
sztukadzikosci@gmail.com.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie