null

Młody Polski Jazz w Podziemiach Kamedulskich – Horntet

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.04.2022 19:00 - 21.04.2022 20:00
Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3
Jazz w Podziemiach Kamedulskich. Półmrok; artyści na tle drzew w świetle latarni.

Utwory autorskie prezentowane przez Horntet czerpią z dorobku najwybitniejszych kompozytorów muzyki amerykańskiej. W repertuarze oprócz własnych kompozycji znajdują się również aranżacje standardów jazzowych Horace'a Silvera i Theloniousa Monka.

Horntet to grupa muzyczna złożona z młodych, niezwykle ekspresyjnych muzyków - absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie oraz Katowicach.

Zespół został doceniony na konkursach oraz festiwalach krajowych i międzynarodowych. W 2019 roku otrzymał I miejsce na konkursie Tarnów International Jazz Contest, w 2021 roku uznany za najlepszy zespół XXIII Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni  oraz w 2022 roku na Blue Note Poznań Competition.

Muzyka zespołu Horntet tworzy przestrzeń, w której mogą odnaleźć się nie tylko miłośnicy jazzu. Koncerty Horntetu są na tyle ekspresyjne i energiczne, że potrafią przemówić do szerszego grona odbiorców.

Wystąpią dla nas:

  • Robert Wypasek – saksofon tenorowy i sopranowy,
  • Szymon Ziółkowski – saksofon altowy,
  • Bartłomiej Leśniak – fortepian,
  • Mikołaj Sikora – kontrabas,
  • Piotr Przewoźniak – perkusja.

Data: 21 kwietnia 2022 r. (czwartek).
Godz.: 19:00.
Miejsce: Podziemia Kamedulskie.

Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

Koncert również online, transmisja na profilu "Nasze Bielany" na Facebooku.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki:

Sprawdź lokalizację na mapie