null

Miłość, czas i... krokodyl

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czarno-białe zdjęcie trzech twarzy tej samej osoby. Na każdym ujęciu twarz portretowanej osoby jest zupełnie inna, intrygująca.

Czym jest dla Ciebie miłość? Jak pojmujesz czas? Z czym Ci się kojarzy tytułowy krokodyl? Doświadczenia ubiegłego roku nie pozostawiły obojętnym chyba żadnego człowieka na świecie. Okres pandemii dotknął, dotyka nas na różne sposoby. Celem interdyscyplinarnego projektu "Miłość, czas i... krokodyl" było oddanie głosu osobom, dla których czas izolacji był czasem szczególnie trudnym.

Aktorkami, aktorami, modelami, modelkami, fotografkami, fotografami są osoby z niepełnosprawnością intelektualną, fizyczną oraz osoby z doświadczeniem choroby psychicznej, uczestnicy Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy.

"Miłość, czas i... krokodyl" to projekt interdyscyplinarny zrealizowany w 2021 roku, na który składały się:

  • spektakl teatralny w reżyserii Joanny Grabowieckiej,
  • wystawa fotograficzna pod opieką artystyczną Beaty Muchowskiej;
  • film dokumentalny w reżyserii Moniki Grzybowskiej: https://youtu.be/QpHmB83cy5Y  

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wystawy fotograficznej, zapisu próby generalnej spektaklu, oraz filmu dokumentującego całość pracy w ramach projektu „Miłość, czas i ... krokodyl”.

To niezwykle poruszająca podróż w wymiarze artystycznym, ludzkim i uniwersalnym w przekazie, a równocześnie bardzo indywidualnym i osobistym dla każdej osoby, która pozwoli się zaprosić w przestrzeń tego projektu.

 

Projekt został zrealizowany we współpracy Bielańskiego Środowiskowego Domu Samopomocy i Stowarzyszenia Twórców "Cztery wymiary to dla nas za mało".

Projekt w całości sfinansował Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.