null

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zachęceni przez kampanię „Cała Polska Czyta Dzieciom” postanowiliśmy wziąć udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie ulubionych bajek oraz ich bohaterów,  którzy towarzysząc nam, bawią, pomagają i przede wszystkim uczą, jak radzić sobie w różnych sytuacjach.

Chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień nasze najmłodsze przedszkolaki odbyły podróż w bajkowy świat pełen przygód. Większość dzieci przebrała się za swoja ulubioną postać z bajki. Odbyła się uroczysta prezentacja strojów i dzieci mogły opowiedzieć o postaci, w którą się wcieliły. Przedszkolne sale odwiedziły m.in. księżniczki, rycerze, Piotruś Pan, Świnka Peppa, Bob Budowniczy, Strażak Sam, Myszka Miki i wiele innych ciekawych postaci. Nie zabrakło również takich bohaterów jak Spiderman i Batman.

Zadaniem dzieci było wygnanie złej Baba Jagi, która również przybyła do bajkowej krainy. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania, aby przegonić Baba Jagę. Rozwiązywały muzyczne zagadki, przydzielały rekwizyty do odpowiedniej bajki, chowały się przed Wilkiem i zdejmowały czar z zatrutego jabłka. Kiedy Baba Jaga opuściła bajkową krainę, rozpoczęły się zabawy ruchowe i tańce przy bajkowej muzyce. Dzieci  doskonale znają bajki, dzięki czemu świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Na zakończenie  wykonały pracę plastyczną – najsłynniejszą myszkę na świecie - Myszkę Miki.

 

Opracowała: Jagoda Pyc