W poniedziałek wielkanocny, 2 kwietnia tradycyjnie już, wokół kościoła Pokamedulskiego przy ul. Dewajtis 3 odbędzie się Mazurkowy Poniedziałek.
Oprawę muzyczną mszy św. o godz. 11.00 zapewnią Janusz i Kaja Prusinowscy, Piotr Piszczatowski i Szczepan Pospieszalski. Zaśpiewają tradycyjne pieśni wielkanocne, zaczerpnięte z żywej tradycji i starych śpiewników.
Po mszy, o godz. 12.00 na placu przed kościołem można będzie zatańczyć do muzyki na żywo. W tym roku do tańca zagra Orkiestra Taneczna Bonanza, zabrzmią rytmy oberków i polek, a także fokstroty, tanga, slowfoxy i walce, na radiowych przebojach z lat powojennych kończąc. A wszystko w młodej formule i z dziką energią! Tańcom, jak co roku, towarzyszyć będzie poczęstunek – będzie można skosztować mazurkowych wypieków przygotowanych przez ochotników z parafii.
Około godz. 13.00, w Podziemiach Kamedulskich, Janusz i Kaja Prusinowscy, Piotr Piszczatowski i Szczepan Pospieszalski poprowadzą wspólne śpiewanie pieśni wielkanocnych oraz wielkanocnych kolęd życzących, z północno - wschodniej Polski. Dla publiczności przygotowane będą śpiewniki z tekstami pieśni i kolęd życzących, a wspólnemu śpiewaniu towarzyszyć będą instrumenty: lira korbowa, fisharmonia, trąbka, i baraban.
Orkiestra Taneczna Bonanza
Formacja gra repertuar weselny szeroko pojętej Małopolski Północnej (Radomszczyzna) z lat 60, 70 i 80, okresu bogatego w melodie u muzykantów weselnych, od których w dużej mierze przejęli umiejętności członkowie Orkiestry. W repertuarze zespół ma tradycyjne oberki i polki, nowsze fokstroty, tanga, slowfoxy i walce, aż do radiowych przebojów wodewili, które znał każdy przedwojenny bywalec miejskich dancingów. Wszystko to zawarte w młodej, mocnej formie, z typową dla starych orkiestr szaloną energią.
Skład zespołu:
- Zuzanna Zimończyk - trąbka, śpiew
- Filip Majerowski - puzon
- Paweł Nowicki - baraban / werbel
- Jakub Zimończyk - harmonia 3-rzędowa
Data: 2 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)
Godz.: 11.00.
Miejsce: teren wokół Kościoła Pokamedulskiego, ul. Dewajtis 3
WSTĘP WOLNY!