Mazowsze wspiera seniorów i młodzież

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
zdjęcie przedstawia konferencję podczas której przyznawano czeki na dofinansowanie projektów dzielnic przez Sejmik Mazowsza
Konferencja podczas której przyznawano czeki na dofinansowanie projektów dzielnic przez Sejmik Mazowsza. | Autor: Samorząd Województwa Mazowieckiego

6 marca burmistrz dzielnicy Grzegorz Pietruczuk podpisał umowę z Sejmikiem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie dwóch zgłoszonych przez dzielnicę Bielany projektów m.in. "Aktywny senior – młodszy senior" i "Zaopiekujmy się sobą", czyli wyjazd szkoleniowo-integracyjny dla Młodzieżowa Rada Bielan.

Cieszy mnie sukcesywna współpraca między naszą dzielnicą a Samorządem Mazowsza. W ramach ostatniego dofinansowanego projektu udało nam się wydać kompleksowy informator dla seniorów z najważniejszymi informacjami nt. zdrowia i bezpieczeństwa – komentuje burmistrz Pietruczuk.

W ramach projektu "Aktywny senior – młodszy senior" zorganizujemy wyjazd szkoleniowy dla członków Bielańskiej Rady Seniorów i przedstawicieli środowisk senioralnych, a na którym to zostanie opracowany program wciągania seniorów przebywających w domach w życie społeczne naszej dzielnicy.

W ramach programu „Mazowsze dla seniorów” samorządy ubiegały się o dofinansowanie inicjatyw podejmowanych przez rady seniorów. W tym roku taką pomoc w Warszawie otrzymało 17 projektów za ponad 570 tys. zł.

Samorząd Mazowsza pomaga także w realizacji inicjatyw młodzieżowych rad. W sumie wsparcie otrzymało 9 projektów, na które przeznaczono w sumie blisko 200 tys. zł.

Łącznie na nasze oba projekty uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 64 400 zł.

zdjęcie przedstawia burmistrza Grzegorza Pietruczuka, zastępczynię burmistrza Sylwię Lacek, członka zarządu województwa Elżbietę Lanc, przewodniczącego Sejmiku Ludwika Rakowskiego i przedstawicieli Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bielany, trzymających czeki na dofinansowanie.