Mazowsze wspiera modernizację boisk przy SP 187

zdjęcie przedstawia moment podpisania umowy na dofinansowanie i przekazania przez przedstawicieli sejmiku wojewódzkiego symbolicznego czeku dla przedstawicielu urzędu dzielnicy Bielany
Przekazanie symbolicznego czeku z rąk przedstawicieli Sejmiku Województwa Mazowieckiego dla burmistrza Grzegorza Pietruczuka i zastępczyni burmistrza Sylwii Lacek

27 lipca podpisaliśmy umowę z Samorządem Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie modernizacji boisk przy Szkole Podstawowej nr 187 przy ul. Staffa w ramach programu "Mazowsze dla sportu 2023".

Wsparcie naszej inwestycji kwotą 297 850 zł pozwoli na zrealizowanie drugiego etapu modernizacji terenu sportowego szkoły i zapewnienie uczniom w pełni funkcjonalnych boisk.

Prace zakładają zmianę przeznaczenia jednego z boisk do tenisa i siatkówki na boisko do piłki nożnej poprzez zwiększenie jego powierzchni, wymianę nawierzchni na sztuczną trawę oraz montaż niezbędnych elementów jak piłkochwyty i bramki.

Ponadto przebudujemy drugie z wielofunkcyjnych boisk tak, aby poza tenisem i siatkówką możliwa była na nim również gra w badminton. Przy obiekcie sportowym dodatkowo zostaną zamontowane stojaki rowerowe  i tablica informacyjna.

W ramach programu "Mazowsze dla sportu 2023" gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogły ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych. W Warszawie wsparcie finansowe przyznano dla 16 inwestycji w łącznej kwocie ok. 3,7 mln zł.

Dziękuję radnym sejmiku za kolejne wsparcie udzielone naszej dzielnicy, a my szykujemy się teraz do modernizacji boiska! – komentuje burmistrz Grzegorz Pietruczuk.