null

Marzec w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

6 marca w grupie srebrnej z Przedszkola nr 340, odbyły się warsztaty badawcze, które poprowadziła mama jednego ze starszaków. Jak wiadomo, dzieci najlepiej uczą się przez działanie i dlatego podczas eksperymentów, przedszkolaki posługiwały się profesjonalnymi narzędziami laboratoryjnymi oraz bezpiecznymi odczynnikami. Interesujące metody przeprowadzania doświadczeń pozwoliły, rozbudzić ciekawość poznawczą dzieci.

Również w grupie niebieskiej kasztanowych ludków marzec rozpoczął się spotkaniami z rodzicami, którzy prezentowali swoje ciekawe zawody. I tak  5 marca, dzieci miały przyjemność gościć strażniczkę więzienną. Mimo iż, dany zawód nie należy do tematyki bliskiej przedszkolakom, mama Leona potrafiła na tyle zaciekawić dzieci, że nie nadążała z odpowiedziami na wszystkie pytania. Natomiast 6marca, do pięciolatków zawitała mama Tomka. Pani Aleksandra jest farmaceutką. Podczas spotkania z dziećmi opowiedziała różne ciekawostki na temat swojej profesji. Przedszkolaki kolejny raz zadziwiły swoja pomysłowością  i masą pytań do naszego eksperta.

Marzec, w Przedszkolu nr 340 to również czas działań w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom  Korczak Dzieciom”. W grupie najstarszych kasztanowych ludków odbyło się spotkanie z mamą jednej z dziewczynek, która przeczytała dzieciom wybraną przez dzieci książkę.  Przedszkolaki uważnie słuchały i odpowiadały na pytania zadawane przez swojego gościa.

W ramach współpracy między placówkami oświaty nasze Przedszkole „Kasztanowego Ludka” odwiedzili także Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 80 . Starsi koledzy przeczytali przedszkolakom legendę mazowiecką pt.: „Wars i Sawa”. Dzieci miały również okazję posłuchać, na czym polega działalność szkolnych wolontariuszy, a także zadać nurtujące je pytania na temat szkolnego życia.

Wraz z nadejściem do Polski groźnego koronawirusa, nasze Przedszkole nr 340 nagle opustoszało. Mimo, że wszystkim zrobiło się z tego powodu bardzo smutno, to praca z naszymi wychowankami nie ustała. Nauczycielki z zapałem rozpoczęły zdalne nauczanie  poprzez spotkania on-line, nagrywanie filmików edukacyjnych, opracowywanie książeczek interaktywnych,  przesyłanie propozycji zabaw i eksperymentów. Dzieci wraz z rodzicami wspaniale  włączyli się w zaproponowane działania, a efekty wspólnej  pracy można podziwiać na stronie internetowej przedszkola w galerii „Przedszkolaki konta koronawirus”. Wszyscy mocno wierzymy, że uda nam się szybko przegnać wirusa i wrócić do naszego kochanego przedszkola.

Opracowała: Magdalena Gałązka

cala_polska_czyta_dzieciom_1.jpg
Zobacz galerię (29 zdjęć)
cala_polska_czyta_dzieciom_2.jpg
cala_polska_czyta_dzieciom_3.jpg
cala_polska_czyta_dzieciom_4.jpg
eksperymenty_1.jpg
eksperymenty_2.jpg
eksperymenty_3.jpg
eksperymenty_4.jpg
eksperymenty_5.jpg
farmaceuta.jpg
farmaceuta1.jpg
farmaceuta2.jpg
farmaceuta3.jpg
farmaceuta4.jpg
straz_wiezienna.jpg
straz_wiezienna_1.jpg
straz_wiezienna_2.jpg
straz_wiezienna_3.jpg
wolontariusze.jpg
wolontariusze_1.jpg
wolontariusze_2.jpg
wolontariusze__2_.jpg
wolontariusze_4.jpg
zdalne_nauczanie.jpg
zdalne_nauczanie_1.jpg
zdalne_nauczanie_2.jpeg
zdalne_nauczanie_3.jpg
zdalne_nauczanie_4.jpeg
zdalne_nauczanie_7.jpg