null

Marek Majewski Zaprasza – Trzeci Oddech Kaczuchy i Kuba Sienkiewicz czyli Satyryczne “Wielkie Otwarcie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.09.2020 19:00 - 23.09.2020 20:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Razem z Markiem Majewskim zapraszamy na wieczór satyryczny z udziałem Trzeciego Oddechu Kaczuchy w niezawodnym składzie: Maja Piwońska i Andrzej Janeczko  oraz Kubą Sienkiewiczem. Posłuchamy piosenek kabaretowych, parodie znanych i lubianych utworów, liryczne ballady, mądrych i znanych tekstów.

O gościach:
Trzeci Oddech Kaczuchy narodził się styczniowej nocy 1981 r. w Olsztynie przy Wyższej Szkole Pedagogicznej, a zadebiutował tegoż roku na XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zdobył  Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy. Potem wygrali Konkurs Interpretacji na FPP w Opolu również w 1981 r. Popularność zawdzięcza śpiewanej satyrze Andrzeja Janeczki, autora większości tekstów i muzyk. Jego najbardziej znane utwory to: „Kombajnista”, „Pytania syna poety” , „Wódz”, „Nie umieraj nam inteligencjo”, „Kocur kryzysu i dziecko inflacji”, „Poznaj siłę swoich pieniędzy”, „W naszej klasie”.

Początkowy skład zespołu stanowili: Maja Piwońska, Andrzej Janeczko oraz Zbigniew Rojek. Obecnie występują na scenie jako duet – Maja Piwońska i Andrzej Janeczko. Wielokrotnie występowali w różnych programach kabaretowych i satyrycznych, audycjach radiowych, w latach 90. zrealizowali w TVP takie recitale jak np.: Kaczuch szoł, Zezowata noc Kaczuchy, X Oddech Kaczuchy czy też Marsjanin w Hurtowni. Nagrali cztery płyty długogrające, kilkakrotnie grali dla Polaków w Kanadzie, USA, Hiszpanii, Anglii i Norwegii.

Kuba Sienkiewicz pisze o sobie:
„Mam dwa zawody: estrada i medycyna. Obydwie rzeczy są bardzo przyjemne i ciężko jest zrezygnować z jednego albo drugiego. Chociaż uważam się za człowieka estrady, więcej czasu zajmuje mi działalność lekarska. Dyżury, wizyty u pacjentów to jest dzień powszedni, muzykowanie jest od święta”. Artysta regularnie podejmuje współpracę również ze sceną kabaretowo-muzyczną, konkretnie z formacją tej branży „Śmietanka łowicka” oraz „Scena kabaretowa” Marka Majewskiego. Sienkiewicz pisze też felietony, m.in. dla pisma „Charaktery”, „Muza”, „Wziernik” czy też „Primum Homo”.

Bilety 25 zł, przedsprzedaż od 15.09