null

Marek Majewski zaprasza – Renata Zarębska i Artur Barciś

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.04.2022 19:00 - 27.04.2022 20:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
Napis na białym tle Bielański Ośrodek Kultury

Renata Zarębska – aktorka, kaskaderka i artystka kabaretowa. Artur Barciś – absolwent Wydziału Aktorskiego łódzkiej PWSFTviT, którą ukończył w 1979 r.

Renata Zarębska – swoją karierę artystyczną rozpoczęła od kontaktu z filmem. Jeszcze w czasie studiów zagrała Królową Zofię - ostatnią żonę Władysława Jagiełły w serialu telewizyjnym "Królewskie Sny"(1988). W roli pierwszego władcy z dynastii Jagiellonów wystąpił sam Gustaw Holoubek.

Kolejnym etapem w jej karierze była współpraca z polskimi kaskaderami pod kierownictwem Ryszarda Jankowskiego. Wraz z tą grupą zdobyła pierwsze miejsce i "Złotego Anioła" na Światowym Festiwalu Kaskaderów Filmowych we Francji a następnie nakręciła z nimi film "ABC Kaskaderów".

Swoją przygodę na małej scenie rozpoczynała od współpracy z Janem Pietrzakiem. Na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1990 r. brawurowo zaśpiewała piosenkę "Noc z Renatą", co przyniosło jej tytuł "Indywidualności Estradowej Roku". Współpracowała z największymi sławami polskiego kabaretu takimi jak: Krystyna Sienkiewicz, Bożena Dykiel czy Adrianna Biedrzyńska, z którymi tworzy "Babski Kabaret". Występowała w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii a nawet Australii.

Artur Barciś – przed kamerami zadebiutował w roku 1978 niewielką rólką w obrazie pt. "Do krwi ostatniej". Największą popularność zyskał w latach 80., wtedy też zagrał swoje najważniejsze role. Barciś jest aktorem warszawskich teatrów. W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982 - 1984 na deskach Teatru Narodowego, a od 1984 r. jest związany z Teatrem Ateneum. Barciś to aktor wszechstronny. Tworzy doskonałe kreacje w dramatach, ale sprawdza się również w komediach, czego dowodem jest jego rola w popularnym serialu "Miodowe lata".

Data: 27 kwietnia 2022 r. (środa).
Godz.: 19:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury.

Bilety 35 zł, przedsprzedaż od 12.04 w kasie BOK i na eventim.pl


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).


Źródło: bielanski.waw.pl

Sprawdź lokalizację na mapie