null

Marek Majewski zaprasza na koncert w wykonaniu Agaty Ślazyk i Tomasza Kmiecika (Piwnica pod Baranami) oraz Piotra Skuchy (Kabaret Długi)

Drukuj otwiera się w nowej karcie
22.01.2020 19:00 - 22.01.2020 20:00
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Agata Ślazyk jest artystką związaną na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka i autorka piosenek nie poddaje się „zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku. Piwnica pod Baranami wskazywałaby na piosenkę poetycką bądź aktorską lub ogólnie kabaretową. Jednak słuchacze jej koncertów często wskazują na ogromny temperament artystki i wręcz rockowe teksty i kompozycje. Koncertowała w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii.
W listopadzie 2007 r. ukazała się jej pierwsza płyta, a w grudniu 2013 autorski album zatytułowany „Nie daj się zjeść”. Piosenka pochodząca z tej płyty, zatytułowana „Znów za długo spałam”, zajęła 5 miejsce w plebiscycie „90 piosenek na 90 lat Radia Kraków”.

Na scenie będzie towarzyszył artystce Tomasz Kmiecik – piwniczny pianista i kompozytor. Napisał muzykę do kilkudziesięciu spektakli teatralnych. Wyróżniony w kategorii – muzyka teatralna – „Złotą Maską” w 1995 roku.

Oto kilka prasowych reminiscencji koncertów Agaty Ślazyk.
„Mówi się o niej, że to „najczystszy piwniczny głos ”.”
Dziennik Polski 27 października 2014
“To dobrze, że ktoś taki jak Agata Ślazyk znalazł się w zespole Piwnicy pod Baranami. Na swoich recitalach tamże, wprawdzie nieśmiało, z olbrzymią pokorą dla prawykonań, ale śpiewa piwniczne hymny. Robi to jednak dobrze, by nie powiedzieć najlepiej. Dzięki takim prezentacjom legenda Piwnicy będzie ciągle odżywała.”
Wiesław Siekierski – dziennikarz współpracujący m.in. z: Jazz Forum, Dziennikiem Polskim, Gazetą Krakowską.
„Agata Ślazyk autorskimi piosenkami i gitarą podarowała publiczności dużą dawkę energetycznego grania i śpiewania. Przeniosła do Karpacza odrobinę współczesnego ducha kabaretu krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”
Babskie granie na 26. „Gitarą i piórem” MPP, Karpacz 16 sierpnia, 2014
„Poszłam do POSK-u na występ artystów krakowskiej Piwnicy pod Baranami. (…)Palce lizać i ukłony dla żony – jak napisał Gombrowicz, choć w zupełnie innej konfiguracji. Spektakl był na medal. (…) Wcielenie Edith Piaf i Lizy Minnelli. Zjawiskowa Agata Ślazyk.(…) No i ci muzycy!!! Skrzypek i pianista. Tomasz Kmiecik i Michał Półtorak. Radość dla uszu. Należą im się medale.”
Krystyna Cywińska, Nowy Czas, Londyn, 26 września 2008 r.

Więcej informacji:
www.agataslazyk.pl
www.facebook.com/agata.slazyk/