null

Mali Wolontariusze z Przedszkola nr 236 nadal chętnie pomagają.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

"
Rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania się na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych - to idea jaką niesie wolontariat.
Nasze Przedszkole od zeszłego roku szkolnego angażuje się właśnie w taką działalność. Dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola chętnie uczestniczą w różnych akcjach, których celem jest bezinteresowna, wynikająca z potrzeby serca - pomoc na rzecz osób
i środowiska.

W październiku przedszkolaki sadziły cebulki żonkili na terenie przedszkola - będące symbolem akcji "Pola Nadziei" wspierająca Ośrodek Hospicjum Domowe przy ul. Tykocińskiej w Warszawie. Również rodzice chętnie dołączyli się do zbiórki pieniędzy - "żonkilowych cegiełek", które w całości zostały przekazane hospicjum.

W grudniu uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej "Każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem." Była to świąteczna zbiórka darowizn rzeczowych (artykułów spożywczych, papierniczych, czystościowych, chemicznych, plastycznych itp.) dla podopiecznych Fundacji "Świat na Tak" oraz Ośrodka Wsparcia dla Kobiet z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży "ETEZJA" w Warszawie.
 Obchodziliśmy również Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypomniał nam kim jest wolontariusz i jakie cechy posiada. Dzieci zwiększyły swoją wiedzę na temat wolontariatu, wolontariuszy, ich pracy i chęci. Warto uczyć od najmłodszych lat zmieniania świata na lepsze, wpajać dzieciom, jak ważne jest niesienie pomocy potrzebującym.

            W styczniu uczestniczyliśmy w akcji "Pomagamy skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę", tj. sezonowe dokarmianie ptaków przez dzieci. Rodzice bardzo chętnie włączyli się w akcję nie tylko przynosząc jedzenie dla ptaków, ale również przynosząc piękne, drewniane karmniki, które rozwiesiliśmy na terenie ogrodu przedszkolnego.
Gościliśmy również podopiecznych Ośrodka Wsparcia dla Seniorów nr 2
w Warszawie na noworocznym, międzypokoleniowym, integracyjnym spotkaniu z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki śpiewały, recytowały wiersze, tańczyły i wspólnie bawiły się z Seniorami.

Po wszystkich zakończonych akcjach - mali wolontariusze otrzymywali podziękowania za aktywne zaangażowanie w wolontariat.

 Jesteśmy pełni wiary, że nasi podopieczni z otwartym sercem będą patrzeć na osoby potrzebujące i nigdy nie pozostawią ich bez udzielania pomocy. Bardzo nas cieszy, że cała społeczność przedszkola wraz z rodzicami tak chętnie biorą udział we wszystkich akcjach, są zawsze otwarci i chętni do pracy na rzecz osób potrzebujących.

 Pomagaliśmy, pomagamy i nadal będziemy pomagać.
 

R. Stróżyk, A. Trzpioła, K. Fidelak - nauczycielki Przedszkola nr 236

Zobacz galerię (11 zdjęć)