null

Maj w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcieDnia 17 maja,  dzieci z grupy zielonej Przedszkola nr 340, miały okazję wziąć udział w zajęciach z serii "Dzieciaki sadzeniaki", które organizowane są w sklepie Castorama. Podczas wycieczki dzieci same malowały doniczki, a następnie przy drobnej pomocy opiekunów przesadzały do nich kwiaty. Po części praktycznej podopieczni mogli zwiedzić pomieszczenia pracownicze siedziby sklepu oraz poznać jego pracowników.

W maju, dzieci i pracownicy Przedszkola nr 340 podjęli się udziału w kampanii „Rowerowy Maj”. Akcja miała na celu promowanie zdrowego trybu życia i zrównoważonej mobilności. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji dzieci nauczyły się dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

W maju, najstarsze kasztanowe ludki zakończyły realizację projektu „MUZYKA TO JA - PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE MUZYKI”, dofinansowanego w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych. Finałowym momentem projektu było premierowe wykonanie nowego Hymnu Przedszkola nr 340, które odbyło się podczas Pikniku Rodzinnego oraz wręczenie płyt z nagraniem singla- hymnu, wszystkim zgromadzonym gościom.

21 maja Teatr Rodzica „Kasztanowy Ludek” wziął udział w XI Przeglądzie Grup Teatralnych Rodziców Warszawskich Przedszkoli pod hasłem RODZICE- DZIECIOM organizowanym przez Przedszkole nr 253 "Akademia Pana Kleksa". Na deskach Wolskiego Centrum Kultury, które było współorganizatorem,  zaprezentowali  bajkę pt.: „Kot w butach”. Niebanalną scenografią, kostiumami, muzyką a w szczególności umiejętnościami aktorskimi zapewnili sobie sukces zdobywając najwyższą nagrodę-   Grad Prix.

W słoneczne majowe popołudnie Przedszkole nr 340 wypełniły muzyka, śpiew i tańce, a to wszystko za sprawą występów przedszkolaków z okazji uroczystości Dnia Mamy i Taty.  Przedszkolaki starały się, by wierszem i piosenką podziękować rodzicom za ich miłość, cierpliwość i troskę. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców Na zakończenie dzieci  wręczyły rodzicom własnoręcznie  zrobione upominki.

30 maja, z okazji zbliżającego się święta wszystkich dzieci, kasztanowe ludki wyruszyły na spektakl taneczno-edukacyjny do Teatru Palladium. Bohaterowie przedstawienia, zabrali przedszkolaków w daleką „Taneczną podróż dookoła świata”, podczas której odkrywali najsłynniejsze tańce, muzykę i kulturę różnych zakątków świata.

Opracowała : Magdalena Gałązka

Zobacz galerię (23 zdjęć)