null

Magda Umer wystąpi w Podziemiach Kamedulskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jesienną edycję „Piosenki Autorskiej w Podziemiach Kamedulskich” zainauguruje wyjątkowy koncert mistrzyni interpretacji piosenki literackiej Magdy Umer.

W recitalu usłyszymy m.in. utwory z płyty „Noce i sny”, „Wciąż się na coś czeka” oraz piosenki – wizytówki artystki. Magda Umer jest nie tylko pieśniarką. Wyreżyserowała wiele wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych. W tym roku artystka obchodzi 50. rocznicę swojej pracy na scenie. Usłyszymy piosenki W. Niżyńskiego, A. Woyciechowskiego, A. Trzebińskiego, A. Osieckiej, J. Przybory, B. Broka, H. Poświatowskiej, W. Młynarskiego z muzyką m.in. K. Knittla, W. Trzcińskiego, B. Okudżawy.

Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nierozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!
Magda Umer

Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie stworzenie zielonookie jak Magda Umer. (…) Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł…Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą.
Agnieszka Osiecka
 

Data: 15 września 2019 r.
Godz.: 17.00.
Miejsce: Podziemia Kamedulskie, ul. Dewajtis 3.

UWAGA! WSTĘP ZA ZAPROSZENIAMI. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.
BEZPŁATNE ZAPROSZENIA będą do odbioru od poniedziałku 2 września br. w punkcie informacyjnym Urzędu Dzielnicy Bielany przy ul. S. Żeromskiego 29 w godzinach pracy Urzędu. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 zaproszenia.