null

Luty w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzień Listonosza

16 lutego w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Listonosza. Dzieci wykazały się wiedzą i znajomością zawodu listonosza. Poprawnie dopasowywały atrybuty potrzebne w pracy listonoszowi. Własnoręcznie zaprojektowały znaczki pocztowe. Każdą grupę odwiedził pan listonosz przekazując paczkę pocztową dzieciom.

Produkty ekologiczne

W ramach programu prozdrowotnego przy współpracy z Sanepidem grupa srebrna zrealizowała temat: „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Realizując zadania programowe skupiliśmy uwagę na zdrowym odżywianiu się, czyli na jedzeniu naturalnych produktów bez dodatku różnych konserwantów. Przedszkolaki poznały symbol promujący ekologiczną żywność tj.: listek z dwunastu gwiazd na zielonym tle. Wspólnie zaprojektowały piramidę zdrowego żywienia i stylu życia.

W ramach Ogólnopolskiego Projektu „Twórczy Kompas Sztuki” dzieci z grupy srebrnej wykonały pracę techniczną „Gwiaździsta noc” w słoiku na podstawie sztuki jednego ze słynnych 19 wiecznych malarzy, Vincenta van Gogha „Gwiaździsta noc”.

Warsztaty kulinarne

W dniu 16 lutego kasztanowe ludki z grupy niebieskiej uczestniczyły we wspaniałych  warsztatach kulinarnych, podczas których mogły dowiedzieć na czym polega praca pizzermana. A wszystko za sprawą pani Marty - mamy jednej z dziewczynek z grupy oraz pana Radosława, którzy na co dzień pracują w pizzerii Biesiadowo. Podczas zajęć dzieci miały okazję uczestniczyć w procesie powstawania pizzy i dowiedzieć się jakich składników potrzeba, aby ją przygotować.  Jak przystało na prawdziwych pizzermanów, z przygotowaniem pizzy przedszkolaki poradziły sobie znakomicie. Po udekorowaniu wszystkimi dodatkami, pizze zostały upieczone w przedszkolnym piecu, a następnie zjedzone przez naszych małych kucharzy. To była fascynująca podróż kulinarna  połączona z elementami terapii sensorycznej, dzięki której w prosty i przyjemny sposób mogliśmy wspierać dzieci w poznawaniu zmysłowym, a także wprowadzić ich do świata zawodów. Dzięki uprzejmości pizzerii Biesiadowo nasza społeczność przedszkolna otrzymała voucher na 30 % rabatu na każdą pizzę u nich zamówioną.

Warsztaty z pierwszej pomocy

17 lutego dzieci z Przedszkola Nr 340, uczestniczyły w kolejnych warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem Ratownika Medycznego przeprowadziły resuscytacje na fantomie, dowiedziały się, co należy zrobić podczas zakrztuszenia
oraz przypomniały sobie, jak ułożyć potrzebującego w bezpiecznej pozycji. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w takich warsztatach, zawsze mają wiele pytań, a nowe umiejętności chłoną jak gąbka.

Warsztaty krawieckie

18 lutego to kolejny dzień warsztatowy w grupie niebieskiej z Przedszkola nr 340. Tym razem, dzięki pani Aldonie – mamie Mikołaja, dzieci miały możliwość poznania zawodu krawcowej. Pani krawcowa pokazała dzieciom maszynę do szycia oraz  rekwizyty związane z jej zawodem. Dzieciaki rysowały kredą i specjalnym mydełkiem na materiale, dowiedziały  się również, w jakim celu robi się te wszystkie kreski i dlaczego na lewej stronie.  Bardzo się spodobały im się wielkie nożyce krawieckie i odgłos jaki wydają podczas krojenia materiału. Dla wszystkich dzieci zajęcia były wyzwaniem jak i wspaniałą przygodą, gdyż każdy z przedszkolaków mógł usiąść przy maszynie i spróbować sztuki krawieckiej. Przedszkolaki pracowały pod czujnym okiem pani Aldony i pań z przedszkola. Każde dziecko mogło wykazać się kreatywnością i twórczością. A efektem działań naszych przedszkolaków były worki na skarby.

Bal karnawałowy

23 lutego w Przedszkolu Nr 340 odbył się bal karnawałowy. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. To atrakcja bardzo lubiana przez wszystkie dzieci, dostarcza im wiele radości i moc przeżyć. Tak było też tego dnia w naszym przedszkolu. Od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyki czy policjantów.

Gościmy tatę – bankowca

25 lutego, grupa czerwona gościła jednego z rodziców, tatę chłopca, który pracuje w banku. W ramach preorientacji zawodowej, od najmłodszych lat pragniemy zapoznać dzieci z wieloma zawodami, jednym z nich był właśnie bankowiec. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, skąd się biorą pieniądze, na czym polega praca w banku i poznały sposoby na oszczędzanie. Na zakończenie wizyty, nasz gość mile zaskoczył naszych przedszkolaków, ponieważ obdarował każdego świnką skarbonką. Myślimy, że to dobry początek na to, aby oszczędzając spełniać marzenia.