null

Lokale użytkowe

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Komunalny lokal użytkowy można wynająć w drodze konkursu ofert lub przetargu. Wszelkie informacje dotyczące aktualnej oferty lokali użytkowych przeznaczonych do wynajęcia znajdują się na stronach poszczególnych Dzielnic m.st. Warszawy. Po wygranym konkursie najemca podpisuje umowę na okres obowiązywania do 3 lat, a po wygranym przetargu umowę na okres lat 10-ciu. W przypadku, gdy lokal dwa razy był w konkursie i na jego najem nie złożono ofert spełniających wymogi konkursu, zostaje on umieszczony na liście lokali przeznaczonych do wynajęcia poza konkursem ofert. Lokale usytuowane w piwnicach i suterenach są umieszczane na takiej liście już po pierwszym nieskutecznym postępowaniu konkursowym. Aktualna oferta lokali lub garaży do wynajęcia poza konkursem jest dostępna na stronach poszczególnych Dzielnic m.st. Warszawy.

Więcej na temat najmu i sprzedaży lokali użytkowych należących do zasobu Miasta Stołecznego Warszawy warto odwiedzić stronę www miasta na której znajdują się wszelkie informacje i wskazówki: http://sprawylokalowe.um.warszawa.pl/lokale-uzytkowe/abc-najmu

Aby znaleźć dowolny lokal położony na terenie Miasta Stołecznego Warszawy czy to na sprzedaż czy też przeznaczony na wynajem wystarczy skorzystać z warszawskiej mapy nieruchomości. Wybierając odpowiednią opcję sprzedaż/wynajem w łatwy sposób można przeszukać aktualne zasoby lokalowe. W górnym menu na mapie dostępne są również inne funkcje tej mapy:
http://mapa.um.warszawa.pl/mapaApp1/mapa?service=nieruchomosci

Aby w łatwy sposób znaleźć informacje dotyczące aktualnych konkursów dot. miejskich nieruchomości wystarczy wejść na platformę ETO (Elektroniczna Tablica Ogłoszeń) i po wybraniu interesującego tematu wyświetli się aktualny spis konkursów/naborów ofert. Tutaj znajdziesz aktualne konkursy z całej Warszawy: http://www.eto.um.warszawa.pl/category/150

W każdym konkursie podane są wszystkie zasady i wymogi dotyczące składania ofert. W razie trudności z procedurą, przed złożeniem oferty warto skontaktować się z podmiotem prowadzącym nabór ofert. Zwykle będzie to ZGN (dzielnicowy Zakład Gospodarowania Nieruchomościami). 
Oprócz platformy ETO - ogłoszenia możesz również znaleźć za stronie dzielnicowych ZGNów: 

  1. Lista lokali użytkowych na Bielanach do wynajmu poza konkursem;
  2. Lista lokali użytkowych na Bielanach do wynajmu w drodze konkursu. 

Bielański Integrator Przedsiębiorczych razem z Bielańskim ZGNem przygotował Przewodnik Jak prawidłowo złożyć ofertę na konkursie i jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów.  
Na stronie facebookowej Bielańskiego Integratora Przedsiębiorczych przygotowujemy często zdjęcia lokali konkursowych – więc zapraszamy do polubienia. 

Czy wiesz? 
Organizacje pozarządowe są podmiotami uprawnionymi do pozyskania na preferencyjnych warunkach lokalu użytkowego z zasobu m.st. Warszawy, z pominięciem procedury konkursowej lub przetargowej na prowadzenie działalności pożytku publicznego – więcej tutaj.


Kontakt do Twojego urzędnika: 
Dla dzielnicy Bielany wynajmem lokali użytkowych zajmuje się Zespół Lokali Użytkowych Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w dzielnicy Bielany m.st. Warszawy: https://zgn-bielany.waw.pl/lokale-uzytkowe/


Czy wiesz?
Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu?

Ściągnj bezpłatną aplikację mobilną Warszawa 19115; odwiedź portal warszawa19115.pl, korzystaj z numeru 19115 a: 

  • Uzyskasz pełną informację o usługach realizowanych przez Urząd Miasta i jednostki miejskie (informacja);
  • Zgłosisz problem, którym powinny zająć się służby miejskie (interwencja);
  • Przekażesz swój pomysł na ulepszenie miasta (inicjatywa/wolny wniosek);
  • Będziesz mieć stały monitoring realizacji zgłoszonej sprawy (status zgłoszenia).