null

LISTOPADOWE ŚWIĘTOWANIE W PRZEDSZKOLU NR 236 "MALI ODKRYWCY"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W listopadzie w Przedszkolu „Małych Odkrywców” wiele uwagi poświęcamy treściom patriotycznym w nawiązaniu do Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przygotowując się do obchodów 11- Listopadowego Święta, przedszkolaki poznawały, a starsze dzieci utrwalały znajomość Symboli Narodowych, podstawowych informacji o Polsce, mieście rodzinnym, oraz znaczeniu rodziny i domu rodzinnego w życiu każdego człowieka. W przedszkolnym holu widniały piękne prace plastyczne, przedstawiające Godło, flagę, czy dom rodzinny. Dzieci wykonały również biało – czerwone kotyliony.

Przedszkolaki miały wiele okazji, by poznać znaczenie słów „Ojczyzna”, „patriota” oraz jakie działania mogą podejmować jako dzieci, by móc być małymi patriotami. W ramach obchodów 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości obejrzeliśmy spektakl teatralny ,,Projekt edukacyjno- teatralny , kto ty jesteś Polak mały”. Spotkanie z aktorami było znakomitą okazją do zapoznawania dzieci z rodzimą kulturą i historią oraz wpajania szacunku dla tradycji i wartości narodowych. O godzinie 11.11 cała społeczność przedszkolna wzięła udział w akcji zorganizowanej przez MEN Szkoła do hymnu!

Starszaki uczestniczyły również w zajęciach bibliotecznych „Wielcy Polacy”, podczas których mogły zapoznać sylwetki wybitnych polskich muzyków, naukowców, czy poetów. Z twórczością Fryderyka Chopina miały okazję zetknąć się także podczas koncertu w Bielańskim Ośrodku Kultury. Koncert muzyczny, który odbył się w naszym przedszkolu, był zaś okazją poznania przepięknych utworów Stanisława Moniuszki.

Tradycją w naszym przedszkolu stał się Konkurs wokalno – recytatorski „Dzień Talentów”.
W tym roku we współpracy z rodzicami chętne dzieci przygotowały i zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne. To był wyjątkowy i bardzo uroczysty dzień dla wszystkich „Małych Odkrywców” – odkrywaliśmy nie tylko talenty naszych przedszkolaków, ale uroki naszej Ojczyzny poprzez piosenkę i poezję.

Będąc „Małymi Patriotami” chcieliśmy też uczcić pamięć tych, którzy poświęcili kiedyś bardzo wiele, abyśmy mogli dzisiaj żyć spokojnie i szczęśliwie. Podczas pieszej wycieczki „Bielany moja mała Ojczyzna” odwiedziliśmy miejsce pamięci i zapaliliśmy znicze, w miejscu, w którym niegdyś mieścił się powstańczy szpital polowy, w ramach akcji „Szkoła Pamięta”.

 

Opracowanie:
Małgorzata Liedtke
Magdalena Bielecka
Ewa Dąbrowska
Agnieszka Cichowska

Zobacz galerię (3 zdjęć)