null

Listopadowe obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu Nr 97

Drukuj otwiera się w nowej karcie

10 listopada społeczność Przedszkola 97 „Leśna Polanka” znajdującego się przy ul. Twardowskiej 23, obchodziła „Święto Niepodległości”. Ubrani na galowo uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały kotyliony w barwach ojczystych oraz przystroiły sale przedszkolne. Nie zabrakło rozmów na temat patriotyzmu i odpowiedzi na pytanie „W jaki sposób możemy okazywać szacunek i miłość do Ojczyzny?”.  

Uroczystość rozpoczęła się niezwykłą, taneczną improwizacją pieśni „Przybyli ułani pod okienko” w wykonaniu najstarszej grupy “Sójki”. Poprzez poezję M. Łaszczuka i Cz. Janczarskiego dowiedzieliśmy się, jaki ptak jest najważniejszym symbolem Polski oraz jak ważne są nasze barwy narodowe. Następnie uroczyście wyrecytowaliśmy „Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy i w  podniosłym skupieniu odśpiewaliśmy Hymn Polski. Wszyscy głęboko poczuliśmy, jak ważny to był dzień w naszej przedszkolnej społeczności. 

Głównym celem tego spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w uroczystościach, przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

 

P97. Barwy narodowe – praca plastyczna.
Zobacz galerię (3 zdjęć)
P97. Przybyli ułani pod okienko – występ najstarszej grupy.
P97. Święto Niepodległości – zdjęcie grupowe.