null

Listopad w Przedszkolu nr 49 "Pluszowy Miś’’

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Jak powstaje tęcza? Jak zabarwić sól? W jaki sposób stworzyć chemiczne jojo? Czy można malować na mleku? – na takie i na wiele innych podobnych pytań starały się odpowiedzieć dzieci z Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś” podczas obywających się w listopadzie  zajęć eksperymentalnych prowadzonych przez grupę do zadań specjalnych – Labo Odkrywców oraz pasjonujące się światem chemicznym i fizycznym panie nauczycielki.

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – dzieci z najstarszych grup miały okazję sprawdzić to w praktyce. W ramach Dziecięcej Akademii Sportu organizowanej przez AWF dzieci zapoznały się z tajnikami sportów, jakimi  są  rugby oraz piłka ręczna. Zabawy było co nie miara!

„Idzie zima – czas na przetwory”  więc nasze 5-latki wybrały się na wycieczkę do niezwykłej farmy w Powsinie. Oprócz swobodnej zabawy przedszkolaki  poznały tradycyjne metody hodowli zwierząt i uprawy roślin. Wiele pozytywnych wrażeń dostarczyło im zwiedzanie zagród ze zwierzętami, którym mogły się przyjrzeć z bliska, dotknąć a nawet uczestniczyć w karmieniu. Z owoców i warzyw każde dziecko zrobiło pyszne przetwory, które z dumą prezentowały po powrocie do przedszkola.

Akcje charytatywne i społeczne uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je realizować. W myśl tej zasady dzięki ogromnej pomocy rodziców, dzieci oraz personelu przedszkola w ramach akcji prowadzonej przez Fundację Mam Marzenie udało się zorganizować zbiórkę nowych maskotek, gier, zabawek oraz materiałów plastycznych, które zostały przekazane dla pacjentów oddziałów onkologicznych w całym kraju.

Każdy przedszkolak wie, że w szkole nie jest źle! Przekonać się o tym mogły najstarsze dzieci w przedszkolu w ramach wizyty w Szkole Podstawowej nr 223 na Bielanach. Przyszli uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach komputerowych oraz tych prowadzonych z pomocą tablicy multimedialnej. Dzieci chętnie zwiedzały sale szkolne oraz zapoznały się z uczniami. Wizyta dostarczyła im wiele pozytywnych wrażeń.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka…  o tym niewątpliwie przekonały się najmłodsze dzieci w Przedszkolu nr 49. W ramach odbywających się zajęć z dogoterapii, terapeuci wraz z psami uczyli dzieci, jak zachowywać się bezpiecznie wobec psów – co robić, gdy spotkamy obcego psa na ulicy, jak zachować się, gdy pies atakuje, co robić, aby nie prowokować psów. Psy uczestniczące w zajęciach towarzyszyły dzieciom podczas ćwiczeń, a na koniec zajęć wykonały niezwykły pokaz sztuczek.

            „Ola i tajemnicza studnia” – taki tytuł do niezwykłej opowieści został nadany przez dzieci z grupy „Mali Wspaniali” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Wędrująca książka”. Projekt zakłada stworzenie części historii do książki, która dalej będzie przekazywana i uzupełniana przez dzieci z przedszkoli pochodzących z różnych miast Polski. Przyszli czytelnicy z wielkim zapałem zaangażowali się w tworzenie głównej bohaterki oraz jej perypetii.

Przed nami miesiąc kolejnych wrażeń. Do zobaczenie w grudniu.

 

 Jolanta Stanowska – nauczycielka Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś”

Zobacz galerię (8 zdjęć)