null

Listopad w „Kasztanowym Ludku”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wraz z początkiem listopada najmłodsze przedszkolaki przeżywały ważną uroczystość, jaką było Pasowanie na Przedszkolaka. Wreszcie nastał niecierpliwie wyczekiwany dzień, do którego dzieci  przygotowywały się cały miesiąc. Ubrane w odświętne stroje i birety maluszki, powitały zgromadzonych na sali gimnastycznej rodziców piosenkami i wierszykami. Po pełnym emocji występie dzieci, z ręką na sercu złożyły przysięgę, a Pani Dyrektor za pomocą wielkiej kredki pasowała dzieci na prawdziwych przedszkolaków przedszkola "Kasztanowego Ludka" w Warszawie. Na pamiątkę tego ważnego dnia  dzieci  otrzymały dyplom oraz upominek.

Makrama jest wiązaną ozdobą i definiuje sztukę zaplatania sznurków bez użycia drutów, szydełka czy igieł.  Chcąc przybliżyć przedszkolakom sztukę makramy 3 listopada w jednej z grup odbyły się warsztaty poprowadzone przez jednego z rodziców. Podczas warsztatów dzieci poznały podstawowe węzły  makramy. Przedszkolaki miały również okazję wybrać kolor sznurka i stworzyć własny warkoczyk, który mogły zabrać na pamiątkę do domu.

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Chcąc uczcić ten dzień, wszystkie przedszkolaki oraz personel Przedszkola 340 wzięli udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. Podczas poranku edukacyjnego starszaki zaprezentowały krótki montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej, a na koniec uroczystości  o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność przedszkola wspólnie zaśpiewała Hymn Polski. By jeszcze bardziej uczcić pamięć o bohaterach naszej wolności, przedszkolaki wzięły również udział w akcji „Szkoła pamięta”, w ramach której wybrały się na Cmentarz Wawrzyszewski i  przy pomniku Pamięci Żołnierzy Polskich zapaliły znicze. Rozmowy na temat ich bohaterstwa towarzyszyły dzieciom jeszcze przez cały dzień.

By rozwijać zainteresowania i zdolności naszych wychowanków, bierzemy udział w różnych konkursach. Tym razem przygotowaliśmy dwa układy taneczno- instrumentalne w ramach dzielnicowego konkursu muzycznego „Grać każdy może”. Do instrumentalizacji jednego z nich użyliśmy nietypowego „instrumentu”, jakim są plastikowe kubeczki, na których przedszkolaki uwielbiają grać, bawiąc się przy tym znakomicie. Zdolności muzyczne naszych przedszkolaków oraz cały wyraz artystyczny przygotowanego nagrania dwóch konkursowych utworów, przyczyniły się do zajęcia II miejsca w konkursie. Gratulujemy! Nie zabrakło również dyplomów oraz nagród dla uczestników konkursu. Dodatkowo reprezentanci naszego przedszkola otrzymali statuetkę, która dołączy do reszty nagród w naszej przedszkolnej gablotce sukcesów.

Chcąc docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie oraz zwiększyć integrację międzypokoleniową, dzieci z grupy turkusowej wraz z wychowawczyniami zorganizowały akcję „Herbatka i kawka dla Seniora na jesienne wieczory”. Celem akcji była zbiórka różnego rodzaju herbat i kaw, które zostały przekazane 14  listopada z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, Seniorom z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Warszawie. Nasza społeczność przedszkolna stanęła na wysokości zadania! Z wielką radością obdarowaliśmy adresatów naszej akcji kilkoma paczkami herbat i kaw, które z pewnością umilą i rozgrzeją niejeden jesienny wieczór.

W drugiej połowie listopada nasze Przedszkole nr 340 przeszło na zdalny tryb nauczania. Dzieci w domu dzielnie wykonywały zadania przygotowywane przez nauczycielki, a rodzice dokumentowali je poprzez fotorelacje. Najmilszą formą były spotkania online, podczas których przedszkolaki mogły porozmawiać ze sobą i z nauczycielkami, a także realizować zadania wynikające z programu nauczania. Mimo trudniej sytuacji, udało nam się przetrwać ten trudny czas i z radością wróciliśmy do przedszkola.

W listopadzie w Kasztanowym Ludku został zorganizowany konkurs fotograficzny dla wszystkich przedszkolaków i ich rodziców pt:. "Przyroda w czterech Porach Roku". Do konkursu zgłosiło się bardzo dużo naszych wychowanków, wraz z rodzicami przygotowali zdjęcia z przepięknymi ujęciami przyrody w różnych porach roku. Na uczestników konkursu czekały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim laureatom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas na przygotowanie prac konkursowych.

 Dziewczynka stojąca w dużym pudełku z ilustracją Kasztanowego Ludka.
Zobacz galerię (18 zdjęć)
Dzieci stojące przy napisie Pasowanie na Przedszkolaka, po uroczystości
Dzieci robiące węzły makramy podczas warsztatów.
Dzieci uczestniczące w warsztatach z makramy
Dzieci z grupy niebieskiej ubrane w barwy narodowe prezentują własnoręcznie wykonane kotyliony. Jeden chłopiec trzyma w ręku Flagę Polski.
Dzieci z grupy turkusowej ubrane w barwy narodowe występują przed całą społecznością przedszkolną. W tle widać czarną tablicę, na której jest zarys Polski i napis 11 Listopada.
11 listopada - obchody Dnia Niepodległości
Dzieci w strojach ludowych.
Dzieci w kamizelkach odblaskowych przyglądają się jak pani zapala znicze na pomniku Żołnierzy na terenie Cmentarza Wawrzyszewskiego
Dzieci grające na drewnianych pałeczkach.
 Dzieci grające na kubeczkach.
Dzieci trzymające dyplom i medal za zajęcia drugiego miejsca w konkursie muzycznym.
Herbaty dla seniorów.
Starsza Pani trzymająca w ręce herbaty.
Dziewczynka uczestniczy w zajęciach online z dziećmi z grupy i nauczycielką z przedszkola. Siedzi przy stoliku wpatrując się w ekran laptopa. Przed sobą trzyma książkę z kartami pracy.
Chłopiec jest szczęśliwy bo wykonał kartę pracy.
 Chłopiec koloruje kartę pracy.
Uśmiechnięty chłopiec trzyma otwartą apteczkę wykonaną z papieru, a w niej atrybuty potrzebne lekarzowi.