null

Listopad w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

8 listopada, o symbolicznej godzinie 11:11, dzieci i pracownicy Przedszkola nr 340 „Kasztanowego Ludka”, przyłączając się do akcji  „Szkoła do hymnu”  odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. W ten sposób uczciliśmy Święto Niepodległości,  bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Podczas uroczystości został powołany sejm dziecięcy, który zatwierdził przedstawione na plakatach wybrane prawa dziecka.  Za udział  w akcji przedszkole otrzymało dyplom od jej pomysłodawców - Ministra Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży.

W listopadzie, grupy srebrna i turkusowa  z Przedszkola nr 340 wraz z Burmistrzem naszych kochanych Bielan miały okazję sadzić krzewy oraz cebulki tulipanów wokół naszego przedszkola. Przedszkolaki miały możliwość poznania nazw oraz wyglądu wybranych krzewów oraz rozwijania umiejętności ogrodniczych. Już nie możemy się doczekać wiosny, kiedy zobaczymy owoce naszej ciężkiej pracy.
19 listopada, Kasztanowe Ludki z grupy srebrnej oraz pomarańczowej, wzięły udział w konkursie chórów polskich pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej pt. „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”. Podczas konkursu, dzieci wykonały pieśń „My, Pierwsza Brygada”, za której wykonanie otrzymały wyróżnienie, a do przedszkola powróciły z dyplomem oraz nagrodami.

20 listopada, grupa srebrna z Przedszkola nr 340 wzięła udział w akcji pt. „Dom dla Jeża”, której celem było zachęcanie do budowania schronień dla jeży na terenie dzielnicy Bielany tak, aby ułatwić im przeżycie zimowych mrozów. Dzieci na przemian układały warstwy liści i gałęzi. Przedszkolaki, za wykonane zadanie otrzymały specjalne odznaki – Przyjaciel Jeża.

27 listopada Kasztanowe Ludki z grupy turkusowej, w ramach wygranej w Akcji "Rowerowy maj", wybrały się na Stadion Narodowy. Podczas wycieczki dzieci miały okazję zwiedzić stadion, szatnie oraz łazienki naszej reprezentacji. Na koniec zobaczyliśmy również miejsce, w którym nasi piłkarze odpoczywają po meczu.

28 listopada  starszaki z Przedszkola nr 340 wybrały się na Sportowe Igrzyska Przedszkolaków do Szkoły Podstawowej nr 352. Dzieci były bardzo  skupione i wykazały się dobrym refleksem, dzięki czemu udało im się zająć drugie miejsce i do przedszkola wróciły z dyplomem i pucharem! 

Wycieczką do Warszawskiej Fabryki Bombek rozpoczęły się  przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w grupie fioletowej i czerwonej Przedszkola nr 340 „Kasztanowego Ludka”.  Dzieci nie kryły zdziwienia, gdy dowiedziały się, że szkło powstaje z piasku. Teraz już wiedzą, że jest to piasek krzemowy. Potem poznały proces formowania, dmuchania, srebrzenia i wzmacniania szkła. Obserwowały lakierowanie bombek, a w mini wzorcowni słuchały historii powstawania szklanych ozdób choinkowych i zachwycały się przepięknymi bombkami o przeróżnych kształtach i barwach. Wreszcie przyszła pora na warsztaty, w czasie których przedszkolaki udekorowały własną bombkę. Z pewnością będzie ona przypominała dzieciom wrażenia z wycieczki.

Opracowała : Magdalena Gałązka

Zobacz galerię (29 zdjęć)