null

Listopad upłynął przedszkolakom z "Kasztanowego Ludka" pod hasłem ojczyzny.

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzieci miały okazję poznać najbliższą okolicę przedszkola, dzielnicę, a także celebrować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło też dodatkowych aktywności - zajęć sportowych czy warsztatów kulinarnych.

            10 listopada wszystkie przedszkolaki z „Kasztanowego Ludka” włączyły się do akcji „Szkoła do hymnu”. Mimo trudności związanej z zawieszeniem zajęć stacjonarnych w naszym przedszkolu dzieciaki i ich rodzice stanęli na wysokości zadania i na miarę  swoich możliwości w domach odśpiewali hymn o symbolicznej godz. 11.11. Swoją postawą w duchu patriotycznym uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków.

            18 listopada w "Kasztanowym Ludku: odbyły się warsztaty kulinarne w ramach realizacji konkursu dzielnicowego pt. „Przedszkolna książka kucharska” którego organizatorem jest Burmistrz dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Wydziału Oświaty i Wychowania dla dzielnicy Bielany oraz  Przedszkole nr 340" Kasztanowego Ludka” w Warszawie. Ideą projektu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Najlepszy sposób, aby zapoznać dzieci z wartościowymi produktami oraz zachęcić do ich spożywania to nauka poprzez zabawę oraz wspólne gotowanie!

            23 listopada dzieci z grup starszych Przedszkola 340 uczestniczyły w poranku patriotycznym pt.”Serce w plecaku - pieśni legionów". Piękny program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek i tańców o charakterze patriotycznym. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy, uczucia patriotyczne oraz poznają symbole narodowe.

            25 listopada przedszkolaki z grupy srebrnej Przedszkola 340 wykonały plakat pt. „Moje Bielany”, którego celem było ukazanie walorów przyrodniczych i architektonicznych w dzielnicy Bielany. Działania zostały podjęte w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła, której celem jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o Warszawie, promowanie aktywności twórczej uczniów w poznawaniu Warszawy oraz podnoszenie efektywności i atrakcyjności pracy dydaktycznej związanej z poznawaniem własnego miasta.

            W listopadzie grupa srebrna wzięła udział w zajęciach sportowych, organizowanych przez Dziecięcą Akademię Sportu AWF-Warszawa i poznały dyscyplinę, jaką jest piłka ręczna, której trenerką jest Dorota Barczuk. Dziecięca Akademia Sportu to innowacyjny, autorski program Klubu AZS-AWF Warszawa, który ma na celu promocję aktywnego trybu życia i zapoznanie dzieci z olimpijskimi dyscyplinami sportowymi.

awf-warszawa_1.jpg
Zobacz galerię (12 zdjęć)
awf-warszawa_2.jpg
awf-warszawa3_1.jpg
bielany.jpg
ksiazka_1.jpg
ksiazka_2.jpg
ksiazka.jpg
poranek_patriotyczny.jpg
poranek_patriotyczny1.jpg
poranek_patriotyczny2.jpg
szkola_do_hymnu_1.jpg
szkola_do_hymnu_2.jpg