null

List do św. Mikołaja

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Szanowni Państwo!

Pragniemy Państwa zaprosić do udziału w projekcie polegającym na wcieleniu się w rolę św. Mikołaja dla jednego konkretnego dziecka przebywającego w rodzinie zastępczej. To już trzecia edycja projektu.

Ośrodek Port wspiera rodziny zastępcze w codziennym funkcjonowaniu, zajmujemy się także przygotowywaniem kandydatów do pełnienia roli opiekunów zastępczych. Istnienie Portu oraz wszystkie nasze działania są odpowiedzią na wielką potrzebę niesienia wsparcia i pomocy dzieciom, które z różnych powodów nie mogą być w swoich rodzinach.

Realizujemy coroczne kampanie starając się informować i uwrażliwiać społeczeństwo na tę niesłychanie ważną i delikatną tematykę, jaką jest los dzieci. Bardzo nam zależy, żeby problemy społeczne stały się problemami społeczeństwa, żeby silni część swoich zasobów, sił i możliwości poświęcili słabym.

Projekt "List do św. Mikołaja" jest zaproszeniem dla każdego, kto chciałby wykonać taki pierwszy krok. Formuła jest następująca:

  1. Zainteresowany zgłasza chęć zostania Mikołajem do 20 października 2014 wysyłając mail na adres: m.popiolek@naszdom.org.pl (podając numer telefonu oraz adres poczty tradycyjnej).
  2. Ochotnik (Mikołaj) otrzymuje list do św. Mikołaja napisany przez dziecko.
  3. Mikołaj czyta list i przygotowuje prezent zgodny z prośbą w nim zawartą (maksymalna wartość prezentu ok. 100 zł).
  4. Mikołaj dostarcza prezent do naszego Ośrodka (Al. Zjednoczenia 34, Warszawa).
  5. Przekazujemy prezent dziecku przed Wigilią w imieniu Mikołaja.

Mamy nadzieję, że projekt przyniesie wiele radości zarówno dzieciom jak i Mikołajom.

Zapraszamy na stronę LISTU na Fb: https://www.facebook.com/events/1503157219931946/