null

Letnie spotkania z kulturą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.08.2022 17:30 - 27.08.2022 18:30
Letnie spotkanie z kulturą. Czarno-białe postaci, pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy w kapeluszach. Kobieta trzyma w dłoniach dwie walizki. Niektórzy robią śmieszne miny.

Cykl zabawnych spektakli Teatru Pijana Sypialnia w różnych częściach Bielan.

Lato, zieleń, słońce, leżaki i kultura... Już od 30 lipca!

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Spektaklom towarzyszy piknikowa, festiwalowa atmosfera. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem. W tym roku  w ich wykonaniu zobaczymy 3 spektakle: „Wyspę Limbo”, „Wodewil Warszawski” oraz „Ekooperę”.

Wyspa Limbo – to świat pełen kolorów i tańca. W jednej chwili dominuje słoneczna salsa,
by za chwilę przeistoczyć się w jazdę figurową Jednak zawsze jest to życie na krawędzi. Bohaterowie, w których role wciela się aż siedmioro aktorów, niebezpiecznie lawirują stale przekraczając granice. Nie potrafią zahamować. Napędzają ich emocje, muzyka, ruch... i publiczność. Tymczasem
po przekroczeniu którejś granicy każdy ostatecznie musi się zatrzymać.

Data: 30 lipca 2022 r. (sobota).
Godz.: 17:00.
Miejsce: Park Herberta.

Wstęp wolny.

Wodewil Warszawski – do Warszawy, z zamiarem wydania córek za mąż, przybywa Barnaba Fafuła, ze swoją żoną Kunegundą. Już na dworcu grupa miejscowych cwaniaczków wykrada córki. Młodzieńcy chcą oczarować dziewczyny, pokazując im najpiękniejsze zakątki miasta. Druga część widowiska to kabaret, który w krzywym zwierciadle przedstawia współczesny, wielkomiejski styl życia.

Data: 13 sierpień 2022 r. (sobota).
Godz.: 17:00.
Miejsce: Park Olszyna.

Wstęp wolny.

Ekoopera – czas upływa tam na piciu białego wina, niekończących się rozmowach i biesiadowaniu pod gołym niebem. Młodzi ludzie zajęci miłosnymi gierkami i snuciem planów na przyszłość nie zauważają, że apokalipsa już się zaczęła... Czy świat da się jeszcze uratować? Czy nasza walka o jego ocalenie ma sens?

Data: 27 sierpnia 2022 r. (sobota).
Godz.: 17:30.
Miejsce: teren zielony przy Urzędzie Dzielnicy Bielany.

Wstęp wolny.