null

Letnie spotkania z kulturą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mikrofon na tle którego jest napis "Letnie spotkania z kulturą"

W letnie wieczory zapraszamy na spotkania z Teatrem Pijana Sypialnia oraz Klubie komediowym w otoczeniu bielańskiej przyrody. Usiądźcie wygodnie na leżakach i dajcie się porwać niesamowitej atmosferze. Będzie śmiesznie a czasami wzruszająco.

Zaczynamy 3 lipca od spotkania z Klubem Komediowym.Klub Komediowy to piwniczny plac zabaw dla dorosłych, gdzie amerykańska komedia flirtuje z polską kulturą. To tutaj Bill Murray spotyka się z Jeremim Przyborą – a każdy, komu nie brakuje tupetu i języka w gębie, może dołączyć do ich rozmowy.

Każdy ich spektakl jest niepowtarzalny dzięki dużemu zaangażowaniu widzów w jego przebieg, a improwizowane fragmenty sprawiają, że zawsze są zaskakujący i na czasie!

3 lipca zobaczymy spektakl pt. „Rozmowa o pracę”.  Imię, nazwisko – to proste. Dalej. Wykształcenie – jest. Doświadczenie zawodowe – hmm…bezpłatne praktyki też się liczą? Mocne strony, dodatkowe umiejętności, zainteresowania, no i zdjęcie… Koszmar pisania curriculum vitae przechodził chyba każdy z nas. Ale po nim idzie gorsze: faktyczna konfrontacja z działem HR-u w firmie, w której w zasadzie nie do końca chcemy pracować, ale Deloitte i Google milczą…

Zapraszamy na spektakl, w którym odtworzymy realia najgorszych, najtrudniejszych i najbardziej zaskakujących rozmów kwalifikacyjnych. Z archiwów wyciągniemy najgorsze CV-ki i listy motywacyjne, i zrekonstruujemy formularz najbardziej nietypowych pytań rekrutacyjnych. Spektakl będzie improwizowany, tj. wymyślany i grany a vista na oczach publiczności, bez wcześniejszego scenariusza czy przygotowanych postaci. Po tym wieczorze nie będzie Ci straszna żadna rozmowa o pracę!

Data: 3 lipca 2021 r. (sobota).
Godz. 17.00.
Miejsce: Park Stawy Kellera.


Zmieniamy klimat na bardziej teatralny, 18 lipca spotykamy się na spektaklu Teatru Pijana Sypialnia.

Teatr Pijana Sypialnia to największy niezależny teatr w kraju, założony wiosną 2012 roku w Warszawie przez aktorów, tancerzy, muzyków i wokalistów. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym „Woda na młyn”.

Autorskie widowiska oraz koncerty realizowane przez Teatr Pijana Sypialnia prezentowane są w tradycyjnych salach teatralnych, ale równie często w zaskakujących przestrzeniach postindustrialnych i w plenerze.

Uznanie widzów i rozgłos Pijana Sypialnia zdobyła swoim autorskim cyklem „Teatr na leżakach”, w ramach którego spektakle pokazywane są w modnych, letnich miejscówkach. Spektaklom towarzyszy piknikowa, festiwalowa atmosfera. Cykl odbywa się w całym kraju. Krytycy i znawcy sztuki scenicznej cenią Pijaną Sypialnię za kulturę muzyczną oraz oryginalny repertuar inspirowany zapomnianymi konwencjami teatralnymi i folklorem. Mówi się o „zjawisku Pijanej Sypialni”, „teatrze vintage”.

Jako pierwszy zobaczymy spektakl pt. „Wodewil Warszawski”. Spektakl wypełniają piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyci nie tylko mieszkańców stolicy, ale wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie.

Data: 18 lipca 2021 r. (niedziela).
Godz.: 19.00.
Miejsce: Park Olszyna.


31 lipca w Parku Herberta spotkamy się drugi raz z Klubem Komediowym. Tym razem przy spektaklu „Zostańmy przyjaciółmi”.

„To nie ty, to ja”, „Może w innych okolicznościach…”, „Zostańmy przyjaciółmi”. Zerwania przez SMS, gołębia pocztowego, na kolacji u jego mamy, czy na dwie minuty przed waszym ślubem. To wszystko i znacznie więcej zobaczycie podczas tego spektaklu!

Data: 31 lipca 2021 r. (sobota).
Godz.: 17.00.
Miejsce: Park Herberta.


15 sierpnia wracamy z repertuarem  Teatru Pijana Sypialnia i zapraszamy na spektakl pt. „Klapsy”. Jest to spektakl trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch / Zieliński / Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych. Inspiracją do stworzenia kolejnego spektaklu, stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają.

Data: 15 sierpnia 2021 r. (sobota).
Godz. 19.00.
Mijece: Park Chomicza.

Liczba miejsc na każdym wydarzeniu ograniczona.