null

Lato 2021 na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika małego robota stojącego na siedzeniu motocykla. Po lewej stronie napis- Lato 2021 na Bielanach. Rozkładówka od 12-18.07

Lato w pełni, a wraz z nim moc atrakcji i wrażeń na kolejny lipcowy tydzień na Bielanach Zapraszamy Was serdecznie na organizowane przez nas i z nami wydarzenia!

Podzielcie się rozpiską ze znajomymi.

Poniedziałek, 12 lipca

Otwarte treningi biegowe i nordic walking na Bielanach – treningi biegowe i nordic walking dla wszystkich, w Lesie Bielańskim – do końca lipca w:

  • poniedziałki, godz. 19:00 bieganie z trenerem Dariuszem Wieczorkiem.
  • środa, godz. 19:30 bieganie z trenerką Weroniką Zielińską.
  • czwartek, godz. 18:30 nordic walking z trenerem Krzysztofem Człapskim.

Gdzie: bieganie – róg Marymonckiej i Dewajtis, nordic walking – Dewajtis przy UKSW.


Wtorek, 13 lipca

Rodzina na Bielanach z Mamy Czas III– to kontynuacja projektów Autorski Program Stowarzyszenia Mamy Czas "Rodzina na Bielanach" oraz "Rodzina na Bielanach II". Rodzice i opiekunowie dzieci z Zespołem Aspergera będą mogli uzyskać pomoc, oraz wspierać się wzajemnie i wymieniać doświadczeniami

Data: każdy wtorek.
Godz.: 16:00-19.00.
Miejsce: al. Zjednoczenia 19 – Klub Mam i Tatusiów na Bielanach.
Zapisy: mamybielanskie@gmail.com z dopiskiem w tytule, których spotkań zapytanie/zgłoszenie dotyczy.


Otwarta pracownia na Bielanach – będzie można pomajsterkować, nauczyć się renowacji, a przy tym skorzystać z fachowej pomocy i dostępnych na miejscu narzędzi

Data: 13 i 15 lipca.
Godz.: 16:00-21:00.
Miejsce: ul. Wólczyńska 133, budynek 6, lok. 26 – pracownia psyche art.
Zapisy: b.olszewska@culturamemoriae.pl lub tel. (+48) 886 529 922.


Kultura i natura. Cyjanotypia – zajęcia, na których będzie można stworzyć roślinne fotogramy z wykorzystaniem techniki cyjanotypii. Cyjanotypia to jedna z najstarszych technik fotograficznych pozwalająca na otrzymanie obrazu na papierze. Obrazy w tej technice powstają w wyniku chemicznej reakcji soli żelaza, która jest światłoczuła i charakteryzują się pięknym błękitnym kolorem. To zajęcia dla każdego, nie są wymagane wcześniejsze doświadczenia fotograficzne ani plastyczne.

Godz.: 18:00.
Miejsce: ul. Estrady 112 – Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury.
Zapisy: https://tiny.pl/9qj1f – wstęp wolny.


Samoobrona na Bielanach –zajęcia z samoobrony dla wszystkich kobiet, które poprowadzi UKS Ronin Team. To okazja, by nauczyć się podstawowych technik działania w sytuacji zagrożenia, a także fajny sposób na spędzenie wolnego czasu.

Godz: 18:00-19:30.
Miejsce: ul. S. Lindego 20 – Centrum Rekreacyjno-Sportowe Bielany.
Zapisy: w wydarzeniu fb lub na uksroninteam@gmail.com.


Środa, 14 lipca

Teatr Familijny na Wrzecionie i Wawrzyszewie "Czarny Łabędź" –  spektakl "Teatru Scena 96" inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku Hansa Christiana Andersena. Poruszany jest w nim problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. Mimo wzruszającego przesłania płynącego ze spektaklu, został on utrzymany w wesołym tonie, a grę aktorów wzbogacają kukiełki, przypominające drewniane zabawki na kółkach oraz warstwa dźwiękowa odzwierciedlająca emocje, jakie towarzyszą bohaterom. Najlepiej zabrać ze sobą własny koc lub leżak.

Godz.: 11:30.
Miejsce: amfiteatr przy skate parku – ul. Wolumen, za górką przy Stawach Brustmana – w razie złej pogody – sala koncertowa w Bielańskim Ośrodku Kultury, ul. Goldoniego 1.
Zapisy: bezpłatne wejściówki do pobrania na www.bok-bielany.eu.

Godz.: 17:00.
Miejsce: osiedle Wrzeciono, na placu zabaw przy Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej – w razie złej pogody – wewnątrz budynku Centrum.
Zapisy: bezpłatne wejściówki do pobrania na www.bok-bielany.eu.


Bielańskie Muzyczne Podróże Po Europie - Rodzinne Warsztaty – to zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Cykl zapoczątkują muzyczne podróże po Polsce. W trakcie warsztatów, oprócz samych piosenek, przewidziana jest aktywizacja dzieci i rodziców w postaci prostych zabaw sensoryczno-manualnych, rytmicznych i ruchowych. Wspólny taniec będzie świetną okazją do poznania rytmów i kroków charakterystycznych dla danego zakątka Europy.

W ramach projektu przewidziane są również kulinarne atrakcje związane z danym krajem. Każdy z uczestników będzie mógł spróbować przygotowanych specjałów w formie zabawnego konkursu.

Na warsztatach pojawią się takie instrumenty jak: gitara klasyczna, ukulele, dzwonki naciskane, bum bum rurki, kastaniety, grzechotki, dzwonki, tamburyn i instrumenty perkusyjne. Wszystko na żywo.

Godz.: 17:00-18:30.
Miejsce: ul. Renesansowa 20 – teren zielony przy Przedszkolu Niepublicznym Viva Kids.
Zapisy: tel. (+48) 502 773 637, vivalamusica@vivalamusica.com.pl.


Darmowa Zumba® Fitness – Zumba dla wszystkich niezależnie od wieku czy doświadczenia w tańcu

Godz.: 20:00-21:30 każda środa.
Miejsce: ul. Gwiaździsta 35 – LO im. Gen. Stanisława Maczka.
Prowadzący: Oktawian Zagórski.


Kino plenerowe - Skłodowska – brytyjski dramat biograficzny o Marii Skłodowskiej i jej życiu w reżyserii Marjane Satrapi. Główną bohaterkę gra Rosamund Pike, a jej męża, Pierre'a, Sam Riley. Warto wziąć własne krzesełko/leżak.

Godz.: 20:00-22:00.
Miejsce: Park Chomicza między przedszkolem nr 327 „Kolorowa Kraina" a WSM "Chomiczówka".


Czwartek, 15 lipca

Otwarta pracownia na Bielanach – będzie można pomajsterkować, nauczyć się renowacji, a przy tym skorzystać z fachowej pomocy i dostępnych na miejscu narzędzi

Godz.: 16:00-21:00.
Miejsce: ul. Wólczyńska 133, budynek 6, lok. 26 – pracownia psyche art.
Zapisy: b.olszewska@culturamemoriae.pl lub tel. (+48) 886 529 922.


Filmowa stolica lata "Sully" – trzecim wyświetlanym filmem w ramach tegorocznego cyklu "Filmowej stolicy" w kinie plenerowym na Bielanach będzie "Sully" w reżyserii Clinta Eastwooda o spektakularnym lądowaniu pilota Chesleya "Sully'ego" Sullenbergera na rzece Hudson w 2009 roku. W roli głównej wystąpił Tom Hanks. Warto wziąć własne krzesełko/leżak. Regulamin i szczegóły dostępne są na stronie filmowastolica.pl

Godz.: 21:30.
Miejsce: teren obok stacji metra Słodowiec.


Piątek, 16 lipca

 "Muzyka na Wodzie"- VI Letnie Koncerty na Wawrzyszewie – cykl wawrzyszewskich koncertów na wodzie, w ramach którego tym razem wystąpią z towarzyszeniem pianisty: Katarzyna Laskowska – sopran, oraz Robert Szpręgiel – baryton. Artyści zaśpiewają przeboje muzyki operetkowo – musicalowej. Trzeba wziąć ze sobą koce lub leżaki.

Godz.: 18:00-19:00.
Miejsce: przy Stawach Brustmana na osiedlu Wawrzyszew, a w razie deszczowej pogody – sala koncertowa Bielańskiego Ośrodka Kultury.
Zapisy: bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie bok-bielany.eu.


Sobota, 17 lipca

Muzyczne wakacje: Kuba Jurzyk – w kolejnym koncercie z cyklu "Muzyczne wakacje" na plenerowej scenie w Parku Olszyna wystąpi Kuba Jurzyk z rockowym repertuarem, znanymi polskimi klasykami i z autorskimi utworami.  Artysta jest finalistą czwartej edycji programu X Factor, współtwórcą i wykonawcą Studia Accantus. 

Godz.: 19:00.
Miejsce: Park Olszyna.


Niedziela, 18 lipca

Teatr „Pijana Sypialnia” | Spektakl „Wodewil Warszawski” – spotkanie z Teatrem "Pijana Sypialnia" – największym niezależnym teatrem w Polsce. Obecnie zespół tworzy ponad 100 artystów pracujących w sekcji aktorskiej, Filharmonii Pijanej Sypialni, Zespole Wokalnym oraz w zespole tanecznym "Woda na młyn". Spektakl "Wodewil Warszawski" to piosenki i muzyka na żywo oraz wytańczone przez aktorów polki i walczyki. Widowisko zachwyci wszystkich tych, którzy chcieliby przenieść się do przedwojennych czasów, po których pozostały już tylko piękne melodie i pożółkłe fotografie.

Godz.: 19:00-20:00.
Miejsce: Park Olszyna.