null

Latający Teatr Sztuki Ciała na Bielanach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.08.2022 16:00 - 20.08.2022 17:00

Następne wydarzenia:

  • 28.08.2022 17:00 - 28.08.2022 18:00
Latający Teatr-logo wydarzenia.

Spektakl „Księga Życia”, „Klaunada" oraz „Łowca Motyli"!

Spektakl „Księga Życia”

„Księga Życia” to interaktywny spektakl adresowany do dzieci w wieku 3–7 r.ż. (przedszkole/wczesna podstawówka). Historia ukazana w przedstawieniu opowiada o przemianach następujących w przyrodzie oraz o naszym z nią połączeniu. Głównym rekwizytem jest tytułowa wielka księga – ręcznie wyszywana, której każda karta prezentuje inną porę roku. W spektaklu używamy śpiewu, gry na instrumentach, tańca oraz narracji jako środków wyrazu. Pojawiają się także momenty odwołujące do sensorycznych doznań widzów, wynikających ze spotkania z naturą. Spektakl poprzedzają krótkie warsztaty – dzieci uczą się fragmentów piosenek użytych w spektaklu, wykonują mini etiudy ruchowe. Po spektaklu oglądają z bliska Księgę Życia, zawierającą sekrety np. w postaci ukrytych nasion.

Data: 18 czerwca 2022 r. (sobota).
Godz.: 16:00.
Miejsce: Plac zabaw Plastusiowo, przy ul. Kochanowskiego 22.


Spektakl "Klaunada"

„Klaunada" to działanie performatywne, posiadające prosty scenariusz z zarysowanymi scenami, z przestrzenią na interakcje i improwizację z widzami, poprzez angażowanie ich w zabawy teatralne, ruchowe oraz zadania aktorskie. Działanie w swoim wyrazie jest radosne, inspirowane rosyjską klaunadą, w której nacisk kładzie się na zbudowanie komicznych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób. Główny środkiem wyrazu jest tu pantomima i komedia ciała prezentowane na wysokim poziomie. W klaunadzie buduje się postaci charakterystyczne, wyróżniające się - celem jest przekazanie z humorem, że wszyscy się różnimy – każdy jest na swój sposób dziwny i każdemu niezależnie od tego należy się szacunek, a w jego „odmienności" może być ukryta „supermoc".

Data: 10 lipca 2022 r. (niedziela).
Godz. 12:00.
Miejsce: Park Herberta.


Spektakl „Łowca Motyli"

„Łowca Motyli" – PREMIERA! Nowa, kolejna po świetnie odbieranej i zachwycającej estetyką „Rozchmurz się!", animacja teatralna Katarzyny Wróbel. „Łowca Motyli” to interaktywna animacja teatralna dla mieszkańców Mokotowa. Jej bohaterem jest nieco zwariowany naukowiec pochłonięty obsesją odnalezienia legendarnego Motyla Marzeń. W swoje poszukiwania angażuje napotkanych widzów. Wspólnie szukają sposobów na przywabienie niezwykłego owada - może skuteczny będzie motyli taniec, może Motyl Marzeń lubi lody, a może jest nim któryś z widzów! Działanie zachwyca estetyką oraz formą. Ręcznie malowany, bajecznie kolorowy kostium nawiązywać będzie do stylistyki żywych rzeźb i przypominać postać żywcem wyjętą z kolorowego obrazu, wykorzystane zostaną także rekwizyty imitujące żywe motyle.

Data: 20 sierpnia 2022 r. (sobota).
Godz.: 16:00.
Miejsce: Park Stawy Kellera.


Spektakl „Żywa Zieleń"

„Żywa Zieleń" to animacja teatralna inspirowana naturą – za pomocą wielkich kostiumów, ruchu i dźwięku tworzy niepowtarzalną, tajemniczą, a zarazem kojącą atmosferę – zachęca przechodniów do zwolnienia tempa, dostrzeżenia i doświadczenia aktywności pozornie pasywnych zielonych organizmów. Animacje wykorzystują warsztat aktorski, ruchowy, pantomimiczny i kuglarski artystów i eksponują go w konkretnych scenach, choreografiach grupowych i kameralnych ale kładą akcent na spotkanie poprzez improwizowane interakcje z odbiorcą.

Data: 28 sierpnia 2022 r. (niedziela).
Godz.: 17:00.
Miejsce: Park Chomicza.

Załączniki: