null

Nie tylko wilka ciągnie do... Lasu!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Niesamowity leśny klimat i genialne słodkości to największe atuty nowej kawiarni przy alei Zjednoczenia.

To już fakt. Bielany wzbogaciły się o kolejny las. Tym razem taki, w którym ani zła pogoda, ani chłodna pora roku nie staną na drodze do wspólnych spotkań. A to dlatego, że nowo powstały LAS, to kawiarnia, która mieści się przy alei Zjednoczenia 11. Tu zawsze świeci słońce i panuje ciepła atmosfera. Warto więc wybrać się na spacer, by poznać to miejsce i odnaleźć równowagę, jaka kryje się za konceptem tego miejsca.

Dlaczego LAS? 

Pomysł stworzenia tego miejsca i jego nazwa wywodzą się ze wspólnego marzenia dwóch przyjaciółek – Magdy i Katarzyny, które od zawsze chciały mieć własną kawiarnię. Filozofia, która przyświecała tej idei to tak bardzo poszukiwany przez ludzi balans życiowy. 

A ten najłatwiej odnaleźć w przyrodzie. Dlatego las i balans stały się inspiracją do stworzenia nowego lokalu gastronomicznego w jednej z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy, czyli na Bielanach, gdzie mieszka jedna z założycielek.

 – Tworząc LAS, inspirowałyśmy się żywiołami, które łączą się, wpływając na naturalną leśną faunę i florę. My dodałyśmy do nich pierwiastek  człowieka, energii oraz równowagi i tak stworzyłyśmy kawiarnię – podkreślają właścicielki.

– Nasz LAS, znajdujący się w sercu zielonych warszawskich Bielan, to wyjątkowa kawiarnia celebrująca wspólne spotkania, gdzie goście mogą skupić się na tym, na czym tylko zechcą, a my zadbamy o najlepszą kawę, napary oraz wyjątkowe dania – dodają.

A co znajdziemy w leśnym menu?

Jak podkreślają właścicielki, menu zostało stworzone tak, aby spełniać oczekiwania każdego, kto odwiedzi LAS. Niezależnie od preferencji kulinarnych. Kawiarniane menu jest skromne, ale bogate w smaki. Znajdują się w nim kanapki w wersji z mięsem lub wegetariańskie, jajecznica lub jajka sadzone, desery w postaci przepięknych cukierniczych monoporcji oraz czekoladowa granola czy croissanty. Warto podkreślić, że wspomniane pieczywo, croissanty oraz granola wypiekana są na miejscu. Również desery w formie monoporcji tworzone są ręcznie od podstaw przez panią Katarzynę. 
Ich spektakularny efekt wizualny nie jest jednak jedyną cechą, która zaskoczy, ponieważ również nawiązują do leśnego konceptu. Można tu więc skosztować pięknie zdobionej szyszki czy deseru z czarnego bzu.

Do LASU można przyjść codziennie w godzinach od 8.00 i cieszyć się smakiem kawy, herbaty, naparów ziołowych lub unikalnych smaków aż do 22.00.

– Chcemy, żeby nasi goście czuli się tu jak u siebie. Nasz LAS to miejsce przyjazne ludziom i zwierzętom, słowem – otwarte dla wszystkich. Cenimy sobie spokój ducha, przyjazną atmosferę, przyjacielskość i pomoc. Bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy orientację. Tu wszyscy są równi i mile widziani – podkreślają właścicielki. 

Do lokalu wkrótce zawitają również kultura i rozrywka. Planowane są spotkania autorskie i warsztaty, o których będzie można dowiedzieć się na facebookowym fanpage’u kawiarni lub pod numerem telefonu 731 850 645.

Autor: Iwona Sobczak

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.