null

Kwiecień w „Kasztanowym Ludku”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Święta Wielkanocne w Przedszkolu Kasztanowego Ludka

Kwiecień to miesiąc pełen wrażeń związanych z  organizowaniem imprez z okazji Świąt Wielkanocnych.  Jednym z takich wydarzeń było uczestniczenie dzieci ze wszystkich grup w warsztatach wielkanocnych. Podczas nich dzieci wykonywały ozdoby świąteczne czyli: miseczki w kształcie kurczaczków malowane farbami, w których posadzono rzeżuchę; złożyły piankowego kurczaczka oraz wygrawerowały drewnianym patyczkiem kolorowe wzory na szablonach papierowych w kształcie jajek, tworząc kolorową pisankę.

W tym czasie w zorganizowany został przez Radę Rodziców bal wiosenny. Nasze przedszkole  odwiedziły dwie postacie przebrane w stroje zająca i kurczaka. Wielkanocni goście przygotowali wiele fantastycznych, pomysłowych zabaw oraz konkurencji, przy rytmicznej muzyce. Dzieci bawiły się wyśmienicie i trudno było im się rozstać z gośćmi. Na koniec dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie z zającem i kurczakiem.

Wycieczka do Biblioteki Publicznej im. St. Staszica

20 kwietnia przedszkolaki z grupy niebieskiej Przedszkola nr 340 odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. St. Staszica. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z lokalizacją i funkcjonowaniem biblioteki oraz obejrzenie księgozbioru. Podczas zajęć pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała różne książki, a także zwróciła również  uwagę na zasady korzystania z książek. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz odpowiadały na pytania związane z bajkami. Pani bibliotekarka zaprezentowała wybrane pozycje literatury dziecięcej i udostępniła do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Dzieci dowiedziały się również, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały postać ulubionego bohatera książek. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla niektórych przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia.

Światowy Dzień Ziemi

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”

W tym roku kasztanowe ludki postanowiły zarówno wzbogacić swoją wiedzę z zakresu ekologii uczestnicząc w zajęciach tematycznych,  jak też aktywnie uczestniczyć w Akcji Sprzątania Świata. W tym celu przedszkolaki  zaopatrzone w rękawice i worki na śmieci wybrały się na wyjątkowy spacer w okolicy przedszkola podczas, którego oczyściły najbliższy teren z odpadów i innych śmieci. Głównym celem podjętych działań było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, a także kształtowanie dobrych nawyków ekologicznych.

Również z okazji Dnia Ziemi grupa srebrna wzięła udział w konkursie „Dbamy o planetę”,  organizowanym przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr37 „Bajkowy Świat”, w którym dziewczynka z grupy srebrnej dostała wyróżnienie z dyplomem oraz nagrodę rzeczową.

Zajęcia w ramach Dziecięcej Akademii Sportu

Podczas kolejnego spotkania w ramach Dziecięcą Akademią Sportu we współpracy z AWF kasztanowe ludki miały okazję uczestniczyć w zabawach ruchowych ogólnorozwojowych z elementem rywalizacji. Przedszkolaki pod czujnym okiem trenerki ćwiczyły refleks, szybkość, sprawność oraz grę fair play, które w każdej dyscyplinie sportu są istotnymi elementami treningów. Przedszkolakom bardzo spodobały się zajęcia i już z niecierpliwością wyczekują następnych.

Warszawska energia – Od poznania do Eko działania

W kwietniu przedszkolaki z grupy żółtej i turkusowej realizowały program „Warszawska Energia – od poznania do EKO-działania”, o tematyce „Woda w mieście”. W trakcie realizacji dzieci doświadczały, eksperymentowały i poszerzały wiedzę o tej substancji. Powstała makieta „Woda w ogrodzie”, oraz gra planszowa „Droga kropelki wody”, odbyły się eksperymenty badawcze „co tonie, a co pływa”, wiele innych ciekawych zajęć, np. „Obieg wody w przyrodzie”. Publikacja osiągnięć została zawarta w postaci książeczki, kroniki o tematyce „woda”.

Zobacz galerię (8 zdjęć)