null

Kwiecień w Kasztanowym Ludku

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Co działo się w kwietniu w Kasztanowym Ludku?

4 kwietnia grupa żółta i fioletowa odbyła wycieczkę autokarową na Farmę „Cztery Pory Roku”, nieopodal Powsina.

W ramach wycieczki przedszkolaki poznawały wiejską zagrodę, oglądały zwierzęta gospodarskie i zdobywały wiedzę na temat ich trybu życia, żywienia i pielęgnacji. Mogły dotknąć i nakarmić niektóre  zwierzęta, a nawet pojeździć na kucyku.

Natomiast w trakcie warsztatów dydaktyczno-przyrodniczych na temat „Jak to rośnie?” przedszkolaki sadziły cebulę, poznając etapy i warunki rozwoju roślin.

9 kwietnia odbyły się warsztaty przyrodnicze prowadzone przez „Wesoły Uniwersytet”, w trakcie których dzieci różnymi zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią. Uczyły się o cechach wody, badały jej właściwości. Z dużym zaciekawieniem słuchały informacji na temat Morza Martwego.

17 kwietnia dzieci z grupy zielonej wzięły udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik, by uczestniczyć w wystawie pod hasłem "Bzzz!". Dzieci miały okazję dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać. Znalazły odpowiedzi na wiele ciekawych pytań - między innymi jak wgląda świat oczami węża? co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu czy jak pachnie lis? Przedszkolaki mogły odkrywać świat angażując wszystkie zmysły i świetnie się przy tym bawiąc.

W ramach projektu dofinansowanego przez Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne „Muzyka To Ja - Przedszkolak w świecie muzyki”, dzieci z grupy niebieskiej i pomarańczowej wzięły udział w warsztatach wokalnych ”Emisja Głosu”, podczas których dzieci pracowały nad higieną i estetyką głosu. Miały również możliwość zobaczyć jak wygląda studio, oraz popracować z mikrofonem- wzięły udział w profesjonalnej sesji nagraniowej we współpracy z realizatorem dźwięku - panem Cezarym Redlickim ze Studia Skit. Dzieci mogły m.in. nagrać własny głos oraz usłyszeć jak zabawnie on brzmi po jego przekształceniu. Na koniec spotkania został nagrany hymn przedszkole „Kasztanowe Ludki”. Jednym   z punktów projektu było również wyjście przedszkolaków do Filharmonii Narodowej i uczestnictwo w koncercie muzyki poważnej.

Opracowała Edyta Friedrich
 

Zobacz galerię (6 zdjęć)