null

Kulturalnie w Parku Herberta – koncerty, spektakle i spotkanie taneczne

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
30.06.2024 18:00 - 30.06.2024 19:30
Park im. Zbigniewa Herberta
Dzieci siedzące na ławeczce, obok nich pies, a w tle scena.

Bielański Ośrodek Kultury zaprasza na wydarzenia organizowane pod szyldem „Kulturalnie w Parku Herberta”. W każdą czerwcową niedzielę odbędą się po dwa wydarzenia – łącznie sześć koncertów, trzy spektakle dla dzieci i spotkanie taneczne.

Każda niedziela w Parku im. Zbigniewa Herberta to spotkanie ze sztuką w otoczeniu przyrody. Tradycyjnie na godz. 16 planowane są spektakle i koncerty familijne dla całych rodzin z naciskiem na dzieci od 3. roku życia, zaś o godz. 18 zaczynają się występy muzyczne artystów dobieranych tak, aby zapewnić widzom szeroki przekrój gatunków muzycznych – po to, aby zaspokoić gusta każdego melomana.

Na wszystkie wydarzenia w Parku Herberta wstęp wolny. Poniżej ich rozpiska:


KU KU

2 czerwca (niedziela), godz. 16:00.

 

Jako pierwszy w czerwcu w Parku Herberta wystąpi zespół KU KU. To czteroosobowa grupa powstała z inicjatywy Aleksandry Denkowicz – pedagożki i edukatorki związanej czynnie z muzyką od najmłodszych lat. Jak podkreśla, KU KU to spełnienie wielkiego marzenia o tworzeniu utworów dla publiczności w każdym wieku, muzyki bliskiej małym i dużym, słowno-dźwiękowych opowieści o sprawach wielkiej wagi: żółwiach, kuropatwach, morskich wyprawach, wróżkach i lodach na patyku.

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Michał Lonstar

2 czerwca (niedziela), godz. 18:00.

 

Michał Lonstar to legenda polskiej muzyki country. Jest autorem tekstów piosenek, kompozytorem, gitarzystą i pieśniarzem, a także filmoznawcą, tłumaczem symultanicznym i publicystą. W latach 1989-1990 przebywał w Stanach Zjednoczonych i koncertował w klubach Wschodniego Wybrzeża, a także w Waszyngtonie i Chicago. Brał wtedy udział w prestiżowych imprezach country, m.in. w festiwalach Summer Lights i Fan Fair w Nashville.

Artyście towarzyszyć będą Leszek Laskowski (gitara pedal steel), Jacek Karasiński (gitara elektryczna), Dariusz Bełdowski (gitara basowa) i Grzegorz Szelewa (perkusja).

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Projekt Muzyka

9 czerwca (niedziela), godz. 16:00.

 

Ten koncert to muzyczne spotkanie w wiosenno-letnim klimacie. Będziemy wspólnie śpiewać, grać i ruszać się w rytm naszych piosenek. Ton nadawać będą:

 • Ola Kapuścińska – wokal dzwonki, przeszkadzajki perkusyjne,
 • Ola Korpak – wokal, flet, ukulele, melodyka, instrumenty klawiszowe,
 • Jan Korpak – instrumenty klawiszowe, klarnet,
 • Maciej Zych – gitara, saksofon,
 • Jakub Bruszewski – perkusjonalia.

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Calima

9 czerwca (niedziela), godz. 18:00.

 

Grupę Calima tworzy pięcioro artystów z krajów Ameryki Łacińskiej. Grają i śpiewają w rytm takiej muzyki jak bolero, cumbia, bachata czy merengue. Jednocześnie w trakcie koncertów zapraszają widzów do wspólnej zabawy i tańca. Wystąpią:

 • Aicardo Mosquera (Kolumbia) – wokal,
 • Eliseo Pumacanchari (Peru) – gitara,
 • Melisa Urbano (Kolumbia) – skrzypce, wokal,
 • Rosber Ollarves (Wenezuela) – perkusja, wokal,
 • Luis Nubiola (Kuba) – saksofon.

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Teatr Kultureska – interaktywny spektakl dla dzieci “Bukiet talentów”

16 czerwca (niedziela), godz. 16:00.

 

„Bukiet Talentów” to wspaniały rozśpiewany interaktywny spektakl dla dzieci, pełen pięknej muzyki, ruchu i animacji. To 60 minut dobrej zabawy z pełnymi energii bohaterami – Stokrotką, Różą i Kaktusem.

Spektakl porusza ekologiczne tematy, takie jak recykling, segregacja odpadów i prawidłowe nawyki ekologiczne. Dzieci w śpiewający sposób powtórzą zasady segregacji i nauczą się, jakie surowce możemy ponownie przetwarzać.

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Apeksza Niranjan i taniec Bharatanatyam

16 czerwca (niedziela), godz. 18:00.

 

Bharatanatyam to indyjski taniec ucieleśniający bogate tradycje i ekspresję artystyczną kraju ze stolicą w Delhi. Zaprezentuje go Apeksza Hiranjan, choreografka, badaczka, nauczycielka i była aktorka filmowa z Mumbaju (dawny Bombaj). Przez znajomych jest pieszczotliwie nazywana „wnuczką Polski”, a to ze względu na polskie korzenie – choć urodziła się w Indiach, jej babcia ze strony ojca jest Polką.

Więcej informacji o spotkaniu tanecznym na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Teatr Chrząszcz w Trzcinie – spektakl “Puk! Puk!”

23 czerwca (niedziela), godz. 16:00.

 

Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki.

Główni bohaterowie to pocieszna Kaczka i partnerujący jej strachliwy Mamut. Kaczka marzy, żeby polecieć na chmurę, a Mamut jest bardzo ostrożny i boi się, że Kaczka wyginie od tych prób tak jak reszta jego gatunku.

Podczas spektaklu Teatr Chrząszcz w trzcinie zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe wyzwania, natomiast Mamut obawia się zmian, ale jednocześnie Kaczka najpierw działa, a później myśli, zaś Mamut odwrotnie.

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Moribaya

23 czerwca (niedziela), godz. 18:00.

 

Moribaya to międzynarodowy i międzykulturowy kolektyw artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, grający muzykę afrykańską. W trakcie koncertu grupa zaprezentuje bardzo energetyczną i słoneczną muzykę, pełną transu bębnów, egzotycznych brzmień tradycyjnych instrumentów afrykańskich i śpiewów w dialektach zachodnioafrykańskich.

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Teatr na Walizkach – spektakl “Atak clownów”

30 czerwca (niedziela), godz. 16:00.

 

„Atak clownów” to wiązanka komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których bohaterami są właśnie te ekscentryczne i kojarzące się z cyrkiem postacie. Spektakl cechuje się wieloma zaskakującymi zwrotami akcji i fabularnymi niespodziankami.

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 


Słodki Całus od Buby

30 czerwca (niedziela), godz. 18:00.

 

Podstawą repertuaru Słodkiego Całusa od Buby są autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera, muzycznie mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji. Jak podkreślają artyści, piosenki te opowiadają o rzeczach najprostszych i najważniejszych: miłości, górach, poezji, przyjaźni, ludziach i miejscach, które coś znaczą. Od kilku lat zespół znajduje się w nieustającej trasie koncertowej, czyli po prostu jeździ z pieśnią po kraju, bo przecież – jak dodają muzycy – najważniejsze jest to, aby ludzie nawzajem się słuchali.

Słodki Całus od Buby wystąpi w składzie:

 • Krzysztof Jurkiewicz – gitara, harmonijka, śpiew,
 • Mariusz Kamper – gitary, śpiew,
 • Jarosław Medyński – harmonijka ustna,
 • Jacek Jakubowski – akordeon,
 • Cezary Rogalski – gitara,
 • Krzysztof Janiszewski – gitara basowa,
 • Adam Skrzyński-Paszkowicz – perkusja.

Więcej informacji na stronie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia

Sprawdź lokalizację na mapie