null

Konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim na terenie Żoliborza i Bielan

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Drodzy mieszkańcy Żoliborza i Bielan,

zbliża się rocznica Powstania Warszawskiego. Naszym moralnym obowiązkiem jest pielęgnowanie pamięci o wszystkich walczących w tym bohaterskim zrywie. A jak możemy najlepiej uczcić tamte dni? Pamiętając i pogłębiając swoją wiedzę o bohaterach Powstania, o znanych i nieznanych żołnierzach z biało-czerwoną opaską na rękawie, starszych, młodych i tych najmłodszych, harcerzach.

Zachęcamy do udziału w konkursie wiedzy o Powstaniu Warszawskim na terenie Żoliborza i Bielan, który pozwoli wam przybliżyć historię tamtych dni. Konkurs trwał będzie od 1 sierpnia 2020 r do 30 września 2020 r.

Nagrodami głównymi będą wydawnictwa historyczne, a każdy z uczestników otrzyma nagrodę za udział w konkursie. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza najmłodszych mieszkańców Żoliborza i Bielan, aby poznawali historię swoich niezwykłych dzielnic.

Informacje o konkursie, regulamin i materiały konkursowe  znajdziecie na Facebooku (profil TPW Oddział Żoliborz i Bielany), na stronie www.tpw-zb.pl oraz w siedzibie organizatora konkursu – Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz i Bielany, ul. Marii Kazimiery 20/2.

Współorganizatorami konkursu są: Dzielnica Bielany, Dzielnica Żoliborz, a patronat sprawują Burmistrzowie obu dzielnic.

Na plakacie wykorzystaliśmy fragmenty fotografii murali autorstwa znakomitego artysty malarstwa ściennego Ariela Kuli (mural o Powstaniu Warszawskim).

konkurs_powstanie_a3.jpg

Załączniki: