null

Konkurs techniczno – muzyczny „Instrument muzyczny z surowców wtórnych” w Przedszkolu Nr 236 ,,Mali Odkrywcy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W środę 16 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu techniczno - muzycznego „Instrument muzyczny z surowców wtórnych” zorganizowanego przez nasze Przedszkole.

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i dziecięcej twórczości, wrażliwości muzycznej oraz promowanie wśród najmłodszych postaw ekologicznych i uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne. Przedmiotem konkursu było stworzenie instrumentu muzycznego z surowców wtórnych. Dzieci wraz z Rodzicami stworzyły wyjątkowe, niepowtarzalne instrumenty muzyczne, wykorzystując surowce wtórne. Nadały im drugie życie, włączając się w ten sposób w ochronę środowiska. Wśród pracy pojawiły się między innymi: gitary zrobione z plastikowych butelek po płynach do prania, bębenki z puszek lub pudełek, grzechotki z butelek i guzików, tamburyno z papierowych talerzyków. Wszystkie instrumenty były pomysłowo i starannie wykonane i co najważniejsze, można było na nich zagrać. Pomysłowość dzieci i rodziców była zaskakująca.

Dostarczone przez dzieci instrumenty zostały wyeksponowane w formie wystawy w holu głównym przedszkola.

 

Opracowanie: Anna Trzpioła, Joanna Kózka i Małgorzata Liedtke – nauczycielki z P236.

Na stole ustawione są instrumenty muzyczne wykonane z surowców wtórnych m.in.: gitary z pudełka po chusteczkach higienicznych, grzechotki z butelek.
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Na ławce w szeregu ustawione jest 7 gitar zrobionych z pudełek po chusteczkach oraz butelkach po płynach do prania. Na ławce stoją również bębenki zrobione z metalowych puszek – ozdobionych kolorowym papierem oraz farbami.
Perkusja w kolorze fioletowym zrobiona z dużego pudła, umieszczona na podstawce zrobionej z kolorowych nakrętek od butelek. Talerze perkusji zrobione z plastikowej butelki oraz złotych papierowych talerzy i płyty CD.
W holu głównym przedszkola wyeksponowane są na stole oraz ławce, instrumenty muzyczne wykonane z surowców wtórnych.
Na stole umieszczone są dwie grzechotki wykonane z surowców wtórnych. Pomalowane farbami oraz naklejone są na nich gwiazdki