null

Koncert zespołu Vechi Acum „Sen Maricki”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.03.2022 18:00 - 06.03.2022 19:30
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. 6 osób stojących w rzędzie na tle nieba, w tym: jedna kobieta i 4 mężczyzn. Od lewej: kobieta w granatowej sukience z wielkim skórzanym pasem; kolejno: młodzi mężczyźni w koszulach.

Vechi Acum (czyt. weczi akum) to krakowska grupa muzyczna powstała końcem 2018 roku. Nazwa zespołu, która w języku rumuńskim oznacza „staro-nowe” nawiązuje do świeżego, niekonwencjonalnego wykonywania tradycyjnych, ludowych melodii.

Grupę tworzą muzycy z różnych regionów Polski - od Ziemi Żywieckiej, przez Ziemię Podhalańską, Polski Spisz, Podkarpacie, po miasta takie jak Kraków, czy Wrocław.

Skład zespołu:

  • Barbara Motyka – wokal, skrzypce
  • Wojciech Bochenek – wokal
  • Jakub Hubicki – akordeon
  • Dominik Pietraszek – skrzypce
  • Bartłomiej Chojnacki – kontrabas
  • Tomasz Czaderski – perkusjonalia

O projekcie:
„Sen Maricki” opowiada historię młodej dziewczyny wydawanej za mąż za mężczyznę, którego nie kocha, a którego wybrała jej rodzina. Tak oto poznajemy kobietę finezyjną - delikatną i czułą, później temperamentną i walczącą o swoje. Dynamika utworów powiązana jest z napięciem, które wraz z nowymi przeżyciami bohaterki narasta, odkrywając przed słuchaczami całą paletę przeżyć i doznań. W programie znajdują się tradycyjne pieśni z południa Polski, Ukrainy, Słowacji, Macedonii, Serbii oraz Rumunii wykonane w autorskich aranżacjach łączących elementy folkloru i jazzu.

Data: 6 marca 2022 r. (niedziela).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury.

Bilety 25 zł, przedsprzedaż od 22.02 w kasie BOK i na eventim.pl


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.