null

Koncert zespołu Balkanscream

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.01.2022 18:00 - 15.01.2022 20:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
czterech muzyków grających na instrumentach w pomieszczeniu ze ścianą z cegły

Zapraszamy na energetyczny koncert muzyki bałkańskiej.

Zespół jest siedmioosobowym kolektywem bałkańskim łączącym różne style muzyczne, przeplatając jazz, folk i elektronikę, tworząc niepowtarzalny język zespołu. Instrumentarium zespołu to klarnet, trąbka, saksofony, gitara, mandola, gitara basowa, etniczne perkusjonalia, perkusja oraz chóry bułgarskie w wykonaniu DJ Ludwika Zamenhofa. Pełne nostalgii i żywiołowości koncerty, pokazują, że jest to rodzaj muzyki w której każdy słuchacz znajdzie cząstkę siebie. Nowoczesna muzyka bałkańska, to recepta Balkanscream na oczarowanie odbiorcy dźwiękami, których nigdy dosyć.

Zespół miał okazję koncertować w wielu miastach Polski oraz za granicą. Grywał na jednej scenie z takimi gwiazdami jak: Dikanda, Mahala Rai Banda, Bisz/BOK, Adam Strug, Dagadana. Swoją muzyką uświetniał wiele imprez firmowych, eventów, konferencji. Na swoim koncie zespół ma wiele festiwali tj.: Pannonica Folk Festival (2016), International Folk Meetings Małopolska (2016), Slot Art Festival (2016), Tak Brzmi Miasto (2016), Noc Świętojańska Wrocław (2016), Wiano Tychy (2017), i inne. Udzielał licznych wywiadów i nagrań dla Polskiego Radia Kraków, Polskiego Radia Czwórka, Chilli Zet.

Zespół w składzie: 

  • Piotr Nowak – trąbka, MC;
  • Mateusz Chmiel – klarnet, saksofony;
  • Jakub Piechnik – mandola, elektronika;
  • Adrian Górka – gitara akustyczna;
  • Mateusz Frankiewicz – gitara basowa;
  • Tomasz Czaderski – cajon,doumbek,perc;
  • Michał Pamuła – perkusja.

Data: 15 stycznia 2022 r. (sobota).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielańskie Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1.
Bilety 30 zł, przedsprzedaż od 4 stycznia w kasie BOK i na
eventim.pl.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Sprawdź lokalizację na mapie