null

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
27.04.2019 - 27.04.2019
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Nasi tancerze zaprezentują różne style taneczne: jazz, hip-hop, stepowanie, tańce w kręgu, tańce etniczne.
Szykuje się prawdziwa taneczna uczta.

International World Dance Day – Międzynarodowy Dzień Tańca – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (International Theatre Institute , ITI) będącego pod auspicjami UNESCO (ITI-UNESCO). Dzień ten, ogłoszono na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

„To świetna okazja aby ukazać ogromną rolę dziedziny tańca w kształtowaniu światopoglądu każdego człowieka, jak również celebracja Międzynarodowego Dnia Tańca jako istotnego w życiu każdego artysty związanego mniej lub bardziej ze sztuką taneczną.”
Katarzyna Korc-Pilitowska

Tomasz Pałasz i Michał Wierzbowski – dwóch energicznych pochłoniętych pasją stepowania artystów odsłania, w często zaskakujący sposób, możliwości tańca, który słychać.
Spektakl “Więźniowie Rytmu” – to podróż od klimatów retro – w stylu Freda Astair’a i pełnej elegancji z nim kojarzonej, aż do najnowocześniejszych trendów w muzyce współczesnej i korzystaniu najnowszych trendów technologicznych. Publiczność także będzie miała okazje włączyć się we wspólną zabawę oraz zapoznać się jak można w niekonwencjonalny sposób tworzyć rytmy. Większości jednak nie da się opisać to trzeba po prostu samemu doświadczyć!!!