null

Koncert TRIBUTE TO AMÁLIA RODRIGUES w hołdzie królowej Fado w wykonaniu Kingi Rataj

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy na koncert TRIBUTE TO AMÁLIA RODRIGUES w hołdzie królowej Fado w wykonaniu Kingi Rataj z towarzyszeniem Olega Dyyaka (akordeon, instrumenty perkusyjne, duduk) oraz Piotra Domagały (gitara).

Amalia Rodrigues była artystką niezwykłą, do dziś nazywaną królową Fado i trudno nie zgodzić się z tym tytułem. Rozsławiła portugalską muzykę na całym świecie i niejako przywróciła ją do łask po latach politycznych zawirowań w Portugalii.

Twórczość Amálii jest ciągle żywa i obecna w muzycznym świecie, zarówno przez zainteresowanie samą jej muzyką, jak i interpretacje jej utworów przez innych artystów. A śpiewają ją chyba wszyscy. Dosłownie, na większości płyt artystów Fado znajdziecie jakiś utwór śpiewany oryginalnie przez Amálię. I to jest wspaniałe, bo dzięki temu jej muzyka jest znana na całym świecie.

Z twórczością Amálii Rodrigues zmierzyła się też polska artystka Kinga Rataj, która od wielu lat wykonuje utwory królowej Fado na swoich koncertach z tą muzyką.

Z okazji okrągłego jubileuszu Kinga przygotowała specjalny koncert TRIBUTE TO AMÁLIA RODRIGUES w hołdzie królowej Fado.

To będą niesamowite, pełne emocji koncerty, które pozwolą nie tylko na zbliżenie się do twórczości Amálii, ale też poznanie pięknego głosu i nieocenionych zdolności interpretacyjnych Kingi Rataj.

Sama Artystka często powtarza, że śpiew był w niej od zawsze, odkąd tylko pamięta, a inspiracji wokalnych i muzycznych szuka niemal w każdym gatunku. Kinga Rataj jest jednym z najciekawszych odkryć wokalnych w Polsce ostatnich lat, a także laureatką licznych Festiwali. Przełomem stał się rok 2006, w którym zdobyła Główną Nagrodę oraz Nagrodę Prezesa TVP za Najciekawszy Debiut na 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Termin: 13.01.2021 r.
Godz.: 18:00.
Transmisja: profil Facebooka i YouTube Bielańskiego Ośrodka Kultury. Koncert będzie dostępny do 20.01.2021 r.
Organizatorzy: Bielański Ośrodek Kultury i Urząd Dzielnicy Bielany.