null

Koncert świąteczny Moniki Kuszyńskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.12.2020 - 12.12.2020
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Wspaniały koncert, który wprowadzi nas w świąteczną atmosferę Bożego Narodzenia. Tego wieczoru usłyszymy znane wszystkim kolędy oraz pastorałki w wykonaniu Moniki Kuszyńskej, której na scenie będzie towarzyszyć Kuba Raczyński i Rafał Stępień.

Monika Kuszyńska, piosenkarka i autorka tekstów, u progu działalności artystycznej, w 2001 r. została  -  trzecią z kolei  -  wokalistką powstałej w 1990 r. grupy Varius Manx. Jej debiutancki album, zatytułowany „Eta”, był siódmym w dorobku zespołu, uhonorowanego w tym czasie brylantową płytą. W roku 2002 zostali laureatami  Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich. Wkrótce ukazały się dalsze albumy z udziałem wokalistki m.in. „Eno” 2002, „Emi” na 15-lecie grupy czy „Varius Manx symfonicznie” w 2006 r. oraz kilkanaście singli. Do największych przebojów, wylansowanych przez Monikę Kuszyńską należą: „Moje Eldorado”,  „Maj” czy „Bezimienna”.

Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną wokalistki przerwał w maju 2006 r. tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bezsilnej bierności. Po kilku latach skupionych jedynie na intensywnej rehabilitacji,  wraca do aktywnego życia, ale przede wszystkim powraca do swojej pasji, jaką jest śpiewanie.

Pierwszym krokiem jest nagranie w 2009 r. piosenki z Beatą Bednarz pt. "Nowa rodzę się". Kolejne lata obfitują w nowe przedsięwzięcia, takie jak udział w programie "Bitwa na głosy" czy występ na festiwalu w Opolu z piosenką "Ocaleni", będącą pierwszym singlem z jej debiutanckiej solowej płyty.

Album "Ocalona" ukazał się 12 czerwca 2012 r.

W lutym 2013 Monika została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, Złotym Krzyżem Zasługi.

W 2015 roku reprezentowała Polskę w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji oraz w tym samym roku ukazała się Jej książka „Drugie życie”.

Termin:12.12.2020 r.
Godz.: 19.00.

Miejsce: https://www.facebook.com/bielanyonline