null

Koncert świąteczny - Gwiazdo świeć, kolędo leć!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
21.12.2020 - 21.12.2020
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

Ten koncert świąteczny to muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, wyjątkowe spotkanie pełne radości, optymizmu, ale także z nutką refleksji.

Poza tradycyjnymi, znanymi wszystkim utworami, takimi jak "Dzisiaj w Betlejem", "Bracia, patrzcie jeno", czy "Pójdźmy wszyscy do stajenki", w programie zabrzmią także przebojowe kompozycje Włodzimierza Korcza z tekstami Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Wojciecha Kejne oraz Ernesta Brylla, wszystkie w brawurowych, trzygłosowych opracowaniach.

Spektakl muzyczny grany jest nieprzerwanie od prawie trzydziestu lat, nie tylko na scenach polskich i co roku cieszy się dużą popularnością. To muzyczna podróż do krainy najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek Bożego Narodzenia. Wielu słuchaczy pamięta jeszcze koncerty z Haliną Frąckowiak i Andrzejem Zauchą. Po jego śmierci, do grona wykonawców dołączył Zbigniew Wodecki... Dzisiaj ze wspaniałymi artystkami: Alicją Majewską i Olgą Bończyk śpiewa znakomity Łukasz Zagrobelny i razem robią wszystko, żeby przekonać Państwa, że nie ma piękniejszych kolęd, niż kolędy polskie!

Tym razem w koncercie usłyszymy również znakomity kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet. Do zobaczenia.

Termin: 21 grudnia 2020 r.
Godz.: 19.00.

UWAGA! Wydarzenie odbędzie się tylko w transmisji ONLINE na stronie Nasze Bielany Online na Facebooku.