null

Koncert "Stanisław Moniuszko – Śpiewnik Domowy"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rada i Zarząd dzielnicy Bielany zapraszają na koncert „Stanisław Moniuszko – Śpiewnik Domowy”.

200 rocznica urodzin Stanisława Moniuszki to świetna okazja do prezentowania bogatej twórczości kompozytora. Instytucje kulturalne i edukacyjne w całej Polsce prześcigają się w organizowaniu rozmaitych wydarzeń, które przybliżą szerokiej publiczności tę muzykę, z jednej strony zakorzenioną w polskiej kulturze, a z drugiej strony - ciągle nie dość dobrze znaną i często niedocenianą.

Z okazji moniuszkowskiego jubileuszu Sekcja Wokalna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie przygotowała Śpiewnik domowy Stanisława Moniuszki w wersji inscenizowanej.

Wśród kompozycji wybranych przez Monikę Nowicką (opiekuna wokalnego projektu) znalazły się zarówno utwory znane (jak Prząśntaka, Kum i kuma, Dziad i baba), jak również szereg pieśni zupełnie nieznanych.

Wersja sceniczna, wyreżyserowana przez Natalię Babińską, pozwoliła wydobyć dodatkowo potencjał dramatyczny kompozycji, jednocześnie uruchamiając aktorsko młodych wykonawców. Premiera wydarzenia odbyła się w czerwcu br., a dzisiejszy występ stanowi jego koncertową wersję.

Termin: 20.10.2019 r.
Godz.: 12.00.
Miejsce: Parafia Bł. E. Detkensa, ul. Dewajtis 3.

WSTĘP WOLNY!

Wykonawcy: Uczniowie ZPSM nr 1 w Warszawie.

Załączniki: