null

Koncert "Spotkanie po latach" (piosenka autorska z kręgu poezji śpiewanej)

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.10.2019 - 20.10.2019
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Trójka warszawiaków wykona dla Państwa autorskie piosenki w pięknych aranżacjach na gitarę, wiolonczelę i fortepian.

Płyta „Spotkanie po latach” to swoiste podsumowanie dorobku artystycznego Michała Konstrata, z wykształcenia rusycysty, z zamiłowania autora i kompozytora piosenek z kręgu szeroko pojętej poezji śpiewanej, gitarzysty, wieloletniego uczestnika oraz laureata ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej i literackiej, interpretatora oraz tłumacza pieśni bardów rosyjskich, autora muzyki do wierszy wielu znanych poetów (Mickiewicza, Asnyka, Iwaszkiewicza, Szekspira i innych).

Dzięki współpracy z Małgorzatą Sroczyńską (wiolonczela) oraz Marcinem Prokopiakiem (fortepian) śpiewane do tej pory tylko przy akompaniamencie gitary utwory Michała nabrały zupełnie innego brzmienia oraz charakteru.

Podczas koncertu usłyszą Państwo piosenki zróżnicowane gatunkowo i stylistycznie. Będzie wesoło, z przytupem, nostalgicznie, smutno, szybko, powoli, lirycznie i subtelnie, czasem drapieżnie i bez ogródek. Dowiedzą się również Państwo, jak się w głowie artysty rodzą pomysły na piosenkę, jak długo trwa taki proces, ile w tym talentu, a ile rzemiosła i ciężkiej pracy. Emocji na pewno nie zabraknie, dobrego humoru oraz miłej atmosfery również.

Po koncercie będzie można kupić płytę z autografem oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  

Michał Konstrat
Absolwent Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewający autor, twórca muzyki do wierszy m.in. Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Williama Shakespeare`a, Jarosława Iwaszkiewicza i innych; wykonawca, interpretator oraz tłumacz pieśni bardów rosyjskich (Olega Mitiajewa, Aleksandra Dolskiego, Aleksandra Rozenbauma, Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego). Akompaniuje sobie na gitarze klasycznej. Uczestnik i laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki autorskiej, poetyckiej i poezji śpiewanej. Współtwórca płyty pt. „Nasz Wysocki” (MTJ, 2013)