Koncert Odet na dachu bielańskiego ratusza

Fotografia wokalistki Odet na granatowo-błękitnym tle

W najbliższą niedzielę dach Urzędu Dzielnicy Bielany zamieni się w scenę muzyczną. Zapraszamy na koncert, który będzie finałem Muzycznych Wakacji na Bielanach 2021.

Odet czyli Aleksandra Dąbrowska - pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki, na której aktualnie pracuje na stanowisku Asystenta. W latach 2011/2012 doskonaliła swoje umiejętności w Guildhall Schoolof Music and Drama w Londynie w klasie prof. Joan Havill. Koncertuje w kraju i za granicą. Jest wielokrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Rektora Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Na swoim koncie ma liczne występy dla międzynarodowej publiczności we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Można było usłyszeć ją m.in w NOSPR w Katowicach, Filharmonii Narodowej, Studio Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie czy w słynnej Barbican Hall w Londynie. Pianistka ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym.

W czerwcu 2020 roku została dostrzeżona i wyróżniona przez nowojorski magazyn Atwood Magazine okrzykując jej singiel „Rising” utworem tygodnia. Obecnie pracuje nad debiutancką płytą - efekty będzie można usłyszeć jesienią 2021 roku.

Data: 29.08.2021 r.
Godz.: 19:00 – 20:00.
Miejsce: ul. Żeromskiego 29.

Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).

Załączniki: