null

Koncert na rzecz Ukrainy „Ukraino, nie jesteś sama!”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.04.2022 18:00 - 06.04.2022 19:00
Bielański Ośrodek Kultury, ul. C. Goldoniego 1
BOK. Biały gołąb z gałązką oliwną na tle niebiesko-żółtej flagi Ukrainy.

Specjalny koncert w którym usłyszymy piękne utwory muzycznej literatury ukraińskiej oraz specjalnie przygotowane na ten wieczór utwory polskie.

Україно, ти не одна!”

Wystąpią:

  • Liza Lipitiuk – sopran (zasłużona artystka Ukrainy, solistka Filharmonii Narodowej w Kijowie);
  • Natalia Kovalenko – sopran, prowadzenie;
  • Aleksander Czajkowski-Ładysz – bas, prowadzenie;
  • dr Jarosław Domagała - fortepian;
  • Oleksandr Ivanov – akordeon (muzyk-instrumentalista Filharmonii Narodowej w Kijowie);
  • Jarosław Ivanov (lat 8) – fortepian.

Autorzy koncertu pragną przybliżyć polskim słuchaczom historię muzycznej kultury ukraińskiej, pieśni i piosenki, która jest niezwykła i nieznana większości Polaków. Gdyby nie było pieśni ukraińskich, to być może nie byłoby wolnej Ukrainy. Dlaczego? Usłyszycie to Państwo podczas koncertu.

Łącznikiem koncertu będą utwory polskie, które nawiązują do tematu koncertu a także pieśni ukraińskie w tłumaczeniu na język polski.

W koncercie obok artystów z Polski, wezmą udział wybitni artyści na co dzień pracujący w Filharmonii Narodowej w Kijowie: Liza Lipitiuk – sopran oraz Oleksandr Ivanov – akordeon.

Stojąc w obliczu wielkiego exodusu narodu Ukraińskiego, związanego z napaścią Rosji na Ukrainę, bezprecedensowej zbrodni dokonywanej każdego dnia i heroicznej walki narodu Ukraińskiego o suwerenność i wolność, wybitni artyści którzy biorą w nim udział, chcą zaprotestować i zwrócić uwagę na stale rosnące potrzeby oraz pomoc głównie dzieciom i matkom, które często pod ostrzałem uciekają przed wojną. Polacy to naród, który wie i pamięta co to jest stracić swój dom. Dziś rozumiejąc ten stan, włączamy się poprzez nasz koncert z apelem do wszystkich o pokój na Ukrainie.

Data: 6 kwietnia 2022 r. (środa).
Godz.: 18:00.
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury.

Cegiełki dostępne od 21.03 na stronie fundacjapolcanart.org oraz w BOK przed koncertem.


Informujemy, że wydarzenie realizowane jest zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami, nakazami i zakazami w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, aktualne na dzień wydarzenia).


Źródło: bielanski.waw.pl

Sprawdź lokalizację na mapie