null

Koncert "Muzyczny Seans Filmowy" – Ozner/Machowska/Kopietz w Bielańskim Ośrodku Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.04.2017 - 03.04.2017
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Serdecznie zapraszamy 2.04 (niedziela) o godz. 19.00 na imprezę z cyklu „Artystyczna niedziela” na koncert  „Muzyczny Seans Filmowy” w wykonaniu zespołu Ozner/Machowska/Kopietz w składzie: Anna Ozner (wokal), Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon, akordina), Gabriela Machowska-Kopietz  (fortepian)

Bilety 15 zł, przedsprzedaż  od 27.03

Koncert „Muzyczny Seans Filmowy”, podczas którego zespół zaprezentuje najpiękniejsze piosenki i tematy filmowe jakie powstawały od lat 30. XX wieku, aż po czasy nam współczesne. Popularne utwory muzyki filmowej wykonane zostaną w nowych, niebanalnych oraz w bardzo kameralnych aranżacjach.

W programie koncertu piosenki m.in. z filmów: „Deszczowa piosenka”, „Hallo Szpicbródka”, „Moulin Rouge”, „New York, New York”, „James Bond”, „Lista Schindlera”, „Czarnoksiężnik z Oz”, „Frantic” i inne.

Anna Ozner – wokalistka, aktorka scen muzycznych, pedagog. Laureatka konkursów oraz festiwali w kraju i za granicą, m.in.: „Tańczące Eurydyki”, „Pamiętajmy o Osieckiej”, „Studencki Festiwal Piosenki”, „Szansa na sukces”, „The Voice of Poland”, „Międzynarodowy Festiwal Duetów Musicalowych Face To Face”, „Słowiański Bazar” na Białorusi. Współpracowała z Teatrem Lubuskim, Rampa w Warszawie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Współpracuje z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”, Kabaretem Moralnego Niepokoju, warszawskim Teatrem Dramatycznym oraz Fundacją „Młodzi Artyści”.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na  rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia. Więcej na www.piotrkopietz.art.pl

Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky’ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z „The Jacques Thibaut String Trio” i „The Talich String Quartet”. Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina – Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną „Tradycje Chopinowskie we Lwowie”, nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Bielański Ośrodek Kultury ul. Goldoniego 1 tel. 22 834 65 47