null

Koncert mikołajkowy "Znów mnie znajdziesz pod choinką" z okazji 25-lecia pracy artystycznej Basi Stępniak-Wilk

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.12.2019 - 06.12.2019
nazwa, Kochanowskiego 22, Warszawa

Wystąpią Basia Stępniak-Wilk – wokal, Jasiek Kusek – fortepian, Michał Braszak – kontrabas,
Paweł Solecki – fagot, melodica, cajon

Święta Bożego Narodzenia trwają w naszych sercach dłużej niż dwa kalendarzowe dni – bo znacznie wcześniej za nimi tęsknimy, myślimy o nich, kupujemy „mikołajkowe” upominki najbliższym, a potem – długo jeszcze wybrzmiewają kolędy; bo w oknach domów i sklepowych witrynach mienią się błyskotki na choinkach. Ale głównie trwają dlatego, że to my chcemy jak najdłużej zachować tę atmosferę ciepła, miłości lub choć wzajemnej życzliwości,z którymi ten czas nam się kojarzy.

W autorskich piosenkach, niekiedy pastorałkach (także z nowej zimowej płyty, której premiera jest planowana na grudzień 2019 r.), Basia Stępniak-Wilk śpiewa – to lirycznie, to z przymrużeniem oka – o tym w blasku choinki można znaleźć prezenty, choćby słodko -gorzką „Bombonierkę”, ale można też znaleźć miłość drugiej osoby, miłość wyrażoną nawet samą jej obecnością. A że w tym roku mija 25 lat pracy artystycznej Basi, więc w programie „mikołajkowego” koncertu znajdą się też najpopularniejsze, najbardziej oczekiwane przez słuchaczy piosenki krakowskiej poetki.

Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Imponującą listę nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom wieńczy prestiżowa Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego. Pierwsze szlify Basia zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana – zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru.