null

Koncert Mietka Szcześniaka ON-LINE

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.11.2020 - 26.11.2020
Plac zabaw przy ul. Kochanowskiego 22, Kochanowskiego 22, Warszawa

W ramach cyklu „Piosenka Autorska w Podziemiach Kamedulskich” odbędzie się wyjątkowy koncert: Mietek Szcześniak zaśpiewa kompozycje z płyty „Nierówni”. Mietka Szcześniaka przedstawiać nie trzeba. Nagrał 10 solowych, w większości autorskich płyt, wydawanych przez największe wytwórnie płytowe, prezentowanych szeroko w mass mediach. Otrzymał za nie wiele nagród w kraju i za granicami, gruntując swoją pozycję artystyczną, np. Grand Prix i główną nagrodę na austriackim Festiwalu Intertalent , Złoty Orfeusz, Bursztynowy Słowik i Nagrodę dziennikarzy w Sopocie, Distant Accords Award Miasta Muzyki Nashville, trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem - nagrodą polskiego przemysłu muzycznego, kilkukrotnie nagradzany ,,Złotą płytą". Jego kariera trwa nieprzerwanie od przeszło trzydziestu lat, a on sam ciągle pracuje nad nowymi - solowymi i grupowymi projektami, z pasją i poczuciem misji.

Powstanie tego projektu artystycznego było marzeniem artysty od wielu lat. Zamierzenie jest proste – podzielić się wierszami ks. Twardowskiego.

Forma utworów ma w swoim zamierzeniu dodać lekkości i podkreślić to, co ważne dla poety i kompozytora - ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej. Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów: bossanovy, samby, chorinjo, sao.

Z pewnością koncert będzie pięknym artystycznym akcentem i chwilą wytchnienia pod koniec tego trudnego dla nas wszystkich roku. Warto!

Termin: 26.11.2020 r.
Godz.: 19:00.
UWAGA: Wydarzenie odbędzie się tylko ON-LINE na profilu Nasze Bielany Online na Facebooku.